Pratik ve İyi Bir Şekilde Arka Planı Temizleme Yöntemi

Photoshop - Pratik ve İyi Bir Şekilde Arka Planı Temizleme Yöntemi Sponsorlu Bağlantılar Uygulama yapmak istediğimiz resmimizi Photoshop'ta açıyoruz Sonra resimde de görüldüğü gibi ilk başta üst menüden “Filter” seçeneğini tıklıyoruz ve çıkan yerde de “Extract” seçeneğini tıklıyoruz. Bu işlemden sonra ...

Alt 28-05-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Uygulama yapmak istediğimiz resmimizi Photoshop'ta açıyoruz

Sonra resimde de görüldüğü gibi ilk başta üst menüden “Filter” seçeneğini tıklıyoruz ve çıkan yerde de “Extract” seçeneğini tıklıyoruz.

Bu işlemden sonra karşımıza yukarıda da görmüş olduğunuz gibi yeni bir pencere geliyor.
Çıkan pencerede kalem seçeneğini tıklıyoruz (yeşil okla göstermiş olduğum yer) resmimizde kalmasını istediğimiz yeri mausumuzun sol tuşuna basılı tutarak çevreliyoruz.

Bu işlemden sonra kova seçeneğini tıklıyoruz (yeşil okla göstermiş olduğum yer) ve daha demin çevrelemiş olduğumuz yerin üzerine gelip mausumuzun sol tuşuyla bir kere tıklıyoruz ve böylece yeşil çerçevenin içinde kalmış olan kısımda mavi olmuş oluyor.

Bu işlemide yaptıktan sonra ok tuşuna basıyoruz. (yeşil okla göstermiş olduğum yer.)

Yukarıdada görmüş olduğumuz gibi resmimizin arka planı temizlenmiş bulunuyor.Ama yine de resmimizin daha güzel görünmesi için rötuş yapmamız gerekebilir.

Bunun için ilk olarak silgimizi seçelim (siyah okla göstermiş olduğum yer) ve istemediğimiz yerleri silelim.

Daha sonra damgamızı seçelim (yeşil okla göstermiş olduğum yer) resmimizin üzerindeki boşlukları dolduralım.Bu boşlukla genellikle resmin kenarlarında olur.Damgamızı seçtikten sonra ilk başta alt tuşuna basılı tutalım ve boşluğumuzun yakınında olan herhangi bir yere mausumuzun sol tuşuyla bir kez tıklayalım ve sonra alt tuşundan elimizi çekelim ve boşluğa bir kez tıklayalım.Boşluğun artık kapandığını göreceksiniz.

Ve son adım olarakta Blur aracımızı seçelim (pembe okla göstermiş olduğum yer) ve resmimizin çevresinde (kenarlarında) mausunumuzun sol tuşuna basılı tutarak gezinelim.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
arka, arka plani temizleme, bir, extract, iyi, plani, pratik, sekilde, temizleme, yontemi