pres quality çıktı ile ilgili soru

InDesign Soru ve Sorunlarınız - pres quality çıktı ile ilgili soru Sponsorlu Bağlantılar Öncelikle tüm bay ve bayan üstadlara merhabalar. Kolay gelsin. Şöyle bir sorum var. İndesignm da bir albüm çalısması yaptım. yaptığım çalışmada tüm resimleri rgb çalıştım yada kaynak rgb ...

gobrasoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gobrasoft

Öğrenci (Grafik) / Trabzon

Alt 18-06-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle tüm bay ve bayan üstadlara merhabalar. Kolay gelsin. Şöyle bir sorum var. İndesignm da bir albüm çalısması yaptım. yaptığım çalışmada tüm resimleri rgb çalıştım yada kaynak rgb fakat çıktı pdf alırken pressquality seçeneğinde çıktı alıyorum. Ve birçok forumda bu modun pdf deki tüm imajları otomatik cmyk ya çevirdiğini oıkudum. Acaba gerçekten durum böylemi. Yoksa resimleri kaynakta teker teker cmyk mı çekmem lazım.Birde taşma payları hakkında bir sorunum var. Taşma paylarını her taraftan 3 veya 5cm neyse verdiğimde pdf çıktı aldığımda sayfaları sağlı sollu çalıstığım için soldaki sayfadan verdiğim taşma payının bir kısmı sağdaki pdf sayfasına geciyor. yane acrobat reraderde alt alta sayfalara baktığımnda her bir sayfada diğer sayfadan görüntüler gözüküyor bu bir sorun teşkil edermi yada iç kısımdan taşma payı vermesem olurmu. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle tüm bay ve bayan üstadlara merhabalar. Kolay gelsin. Şöyle bir sorum var. İndesignm da bir albüm çalısması yaptım. yaptığım çalışmada tüm resimleri rgb çalıştım yada kaynak rgb fakat çıktı pdf alırken pressquality seçeneğinde çıktı alıyorum. Ve birçok forumda bu modun pdf deki tüm imajları otomatik cmyk ya çevirdiğini oıkudum. Acaba gerçekten durum böylemi. Yoksa resimleri kaynakta teker teker cmyk mı çekmem lazım.Birde taşma payları hakkında bir sorunum var. Taşma paylarını her taraftan 3 veya 5cm neyse verdiğimde pdf çıktı aldığımda sayfaları sağlı sollu çalıstığım için soldaki sayfadan verdiğim taşma payının bir kısmı sağdaki pdf sayfasına geciyor. yane acrobat reraderde alt alta sayfalara baktığımnda her bir sayfada diğer sayfadan görüntüler gözüküyor bu bir sorun teşkil edermi yada iç kısımdan taşma payı vermesem olurmu. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.
Her iki sorunuzun cevabınıda aşağıdaki linklerde bulabilirsiniz

Indesign RGB resimleri otomatik olarak baskıya hazırlar mı?

İndesign Taşma Payı Hakkında
Bu mesajdan alıntı yap
gobrasoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gobrasoft

Öğrenci (Grafik) / Trabzon

Alt 19-06-2016 #3
Teşekkür ederim üstadım.
Bu mesajdan alıntı yap