PrinStar makinada sorun

Dijital makineler - PrinStar makinada sorun ...

PrinStar makinada sorun
demente isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demente

Hiç Biri / Iğdır

PrinStar makinada sorun

Alt 06-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Biz 2. el PrintStar 320'lik GZ serisi xaar makina aldık. Aldığımız yer bilgisayarını icraya kaptırmış, kendimiz yeni bi bilgisayar aldık ve programları kurduk, daha önce kullanan kişi bildiği tüm ayarları yapmasına rağmen makinayı hiç çalıştıramadık. Yani bozuk baskı falan değil, makina hiç çalışmaya başlamadı.

Yaptıklarımız:
-iprint2,8, GZPGJ(1,10-1,09-1,08-1,07 versiyonları) ve InstDrv programlarını kurduk.
-Bios'ta com ayarlarını ecp+epp olarak değiştirdik
-Epson Stylus Pro ESC/P2 yazıcısını bilgisayara tanıttık
-USB Donge bilgisayarın üzerinde takılı
-Kabloları yeniledik
-Bilgisayar zaten sıfır.

Belki buradan bu makinayı kullanan ve bir bilgisi olan vardır.

Aslında servis çağıracaktık ama servis 500$+yol+yemek+kalacak yer parası, kısaca 1.000TL masraf çıkardı. Servise kalmadan kendimiz çözebilsek çok iyi olacak çünkü makinayı yeni aldığımız için borç gırtlakta diyebiliriz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Alt 07-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Biz 2. el PrintStar 320'lik GZ serisi xaar makina aldık. Aldığımız yer bilgisayarını icraya kaptırmış, kendimiz yeni bi bilgisayar aldık ve programları kurduk, daha önce kullanan kişi bildiği tüm ayarları yapmasına rağmen makinayı hiç çalıştıramadık. Yani bozuk baskı falan değil, makina hiç çalışmaya başlamadı.

Yaptıklarımız:
-iprint2,8, GZPGJ(1,10-1,09-1,08-1,07 versiyonları) ve InstDrv programlarını kurduk.
-Kabloları yeniledik
-Bilgisayar zaten sıfır.

Aslında servis çağıracaktık ama servis 500$+yol+yemek+kalacak yer parası, kısaca 1.000TL masraf çıkardı. Servise kalmadan kendimiz çözebilsek çok iyi olacak çünkü makinayı yeni aldığımız için borç gırtlakta diyebiliriz.

Para ayarlayıp servis çagırın. Yoksa iş içinden iyice çıkılamaz hale gelir .
Bu mesajdan alıntı yap
arif ışık isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arif ışık

Grafiker / Antalya

Alt 07-01-2009 #3
mrb arkadaşım bendede printstar Yani (chameleon 3208 ) baskı makinası var.sorunun ne olduğunu tam anlayamadım ama bence sen benle bi bağlantıya geç ben antalyada reklamcıyım ve 2,5 senedir bu makinadan kullanıyorum sorun bence rip programından eğer yanlış bişey yazdıysam herkesten özür dilerim.ben sadece yardım etmek istiyorum ama bana nasıl ulaşırsın bilmiyorum gerekirse tel nomuda veririm ama yasakmı bilmiyorum forum sitelerinin yabancısıyım
Bu mesajdan alıntı yap
arkanreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arkanreklam

Baskıcı / Mersin

Alt 10-01-2009 #4
kuzen windows xp se kurduğun çalıştıramazsın, 2000 kurman gerekiyor.
com-1 ve lpt portlarını kontrol et.(com-2 olabilir)
yinede zorlanırsan 0**********
Bu mesajdan alıntı yap
reklamci46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reklamci46

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 15-01-2009 #5
o makınayı kır parçala at çünkü o makınayı prodigital diye bir firma getiriyor
Bu mesajdan alıntı yap
demente isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demente

Hiç Biri / Iğdır

Alt 21-01-2009 #6
o makınayı kır parçala at çünkü o makınayı prodigital diye bir firma getiriyor
çok haklıymışsın, kendi servisini çağırdık, sözde yaptılar, aradan 1 fata geçti ve makine yine bozuldu. Servis telefonda yılanın içindeki film kablo bozuktur dedi, film kablonun içindeki tüm telleri ohm metre ile test ettik, hepsi sağlam. ama servis o kablolar bozuktur diye ısrar ediyor ve takımını 900$'a yollayayım diyor.
Bu mesajdan alıntı yap
birolbirinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

birolbirinc

Baskıcı / Bursa

Alt 22-01-2009 #7
hani çok iddialı değilim ama bence sen bilgisayar malzemeleri satanlardan kablonun teknik özelliklerine göre arattır inana o paranın 10/1 ine işi çözersin eğer sroun kabloda ise
Bu mesajdan alıntı yap
mct0033 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mct0033(31)

Grafiker / Ankara

Alt 22-01-2009 #8

Yaptıklarımız:
-Kabloları yeniledik
-Bilgisayar zaten sıfır.

arkadaşım sorununu halen çözemediysen yardımcı olabilirim. özelden msj at numaramı vereyim. servis sorun değil telefonla halledebiliriz sanırım. aynı makına bende vardı pazar gunu satıldı ve kurulumunu yaptım . yardımcı olabılırsem sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
ossgur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ossgur

Grafiker / İstanbul

Alt 01-07-2009 #9
Abi XAAR MAKİNA ALMAYIN TEK ÇÖZÜM BU SATICI SİTE ULAŞIRSA XAAR KAFA DERSE KAYBOL DİYİN... (: XAAR MAKİNA KULLAN AT MAKİNASIDIR. KAFALAAR TIKANIR KULLANIP ATARSIN. OLAY BU.. MAKİNA 2. EL 3. EL OLUR PARAYLA BİLE İYİBİR SERVİS BULAMASSIN...

NE GEREĞİ VAR XAAR SORUNLU MAKİNALARLA İŞ YERİNDE SİTRESS YARATMAYA...
Bu mesajdan alıntı yap
hizreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hizreklam

Grafiker / Denizli

Alt 05-10-2009 #10
Bende de GZ PrinStar 3200 / 12 Kafa / 6 Renk Makina Var.. Alalı 3 Ay Oldu Elimden Geldigince yardımcı Olmak İsterim.
Yazdığınız Yazıdan Anladığım kadarıylada İPirint Programınının 3,5 versiyonunu kurmanız gerekiyor. Önce makinanın çalışması için proğramdan Online Olması Lazım ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam

Tags
makinada, prinstar, sorun