Printerle Folyoya Yazma

Folyo kesim - Printerle Folyoya Yazma ...

Printerle Folyoya Yazma
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Printerle Folyoya Yazma

Alt 29-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Herkese Selamlar, Hayırlı Günler Diliyorum,
Ben ufak ebatlı bir etiket siparişi aldım. Plotter kullanıyorum, dijital baskı makinem yok. Bende deneme-yanılma yoluyla evdeki küçük inject renkli yazıcıyla acaba folyoya küçük yazılar-etiketler yazabilir miyim? diye bir deneme yaptım. Deneme fena değildi, kağıda yazar gibi folyoyada yazdı, ama folyo üzerindeki yazılar epeyce beklememe rağmen kurumadı, kesim folyosundandır düşüncesiyle baskı folyosunu kullandım, o da bayağı zaman geçtikten sonra basım folyosunun üzerinde mürekkep bir türlü kurumadı(parmak ucuyla mürekkebe dokunarak, mürekkebin dağılarak gözlemlenmesiyle anlaşılıyordu). Şimdi arkadaşlar, folyo üzerindeki mürekkep niye kurumuyordu, kuruması giçin çok zaman mı geçmesi lazım-kaç saat geçmesi lazım, olası nedenler ne olabilir? Teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunuyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 29-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
opak kagıt folyo kullan
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 29-05-2009 #3
Sağol Yılmaz ABE, teşekkür ediyorum, güzel bir bilgi.
Bu mesajdan alıntı yap
akface isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akface

Grafiker / İstanbul

Alt 14-06-2009 #4
yazıcıda bastığın baskıyada mutlaka laminasyon kapla yoksa suyla ilk temasında yada silmeyle hemen bozulur..
yada hiç uraşma çizimi bana yolla şayit kardeş ben solvent printer ile basar sana geri yollarım Printerle Folyoya Yazma....
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 14-06-2009 #5
Sayın Akface verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederim, Allah razı olsun, ufak bir proje tasarlamıştım o da suya düştü. Yapacağım bir etiket tasarımıydı 10x5 gibi. Evde kullandığım, ev tipi küçük bir yazıcım var, acaba onunla folyoda bir şeyler yazabilir-çizebilir miyim? diye ufak bir deneme yaptım, deneme görüntüde iyi görünüyordu, ama, folyonun üzerinde boya bir türlü kurumuyordu, malzemeyi aldığım bayiye irtibata geçtim, kurumamanın nedeni olarak baskı folyosunu kullanmamın gerekli olduğunu ve üzerine saç kurutma makinesiyle biraz ısı verirsem boyanın kuruyacağını söyledi, onu da yaptım nafile, boya bir türlü kurumadı, gün geçmesine rağmen, en son Yılmaz aby, OPAK Kağıt Folyo'yu önerdi, internete ve yakın çevreme kırtasiyecilere filan sordum, ondan da bir sonuç alamadım. Sonunda vazgeçtim. Bu Laminasyon iyi sonuç verir mi? Bu bahsettiğiniz Solvent Boya ile evde kullandığım yazıcı boyası(mürekkebi) farklı şeyler mi? Bu Solvent boyayı evdeki yazıcı kurtuşlarında kullanılabilir miyiz? Teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
halikarnas09 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

halikarnas09

Grafiker / Denizli

Alt 14-06-2009 #6
Seyit Kardeş,
Solvent mürekkep yada boya normal yazıcılarda kullanılmaz sakın deneyeyim deme. Solvent boya dijital baskı makinalarında kullanılan boyadır. Ayrıca bahsettiğin etiketi bas-kes makinası olan bir yerde yaptırabilirsin. İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 15-06-2009 #7
Sayın Halikarnas09 verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.
Bu mesajdan alıntı yap
akface isimli Üye şimdilik offline konumundadır

akface

Grafiker / İstanbul

Alt 24-06-2009 #8
sayit kardeş mormal renkli yazıcı ile ancak kağıda baskı alabilirsin onun mürekkebi kağıt için tasarlanmıştır kağıdın mürekkebi emmesi ile kurur... yapışkanlı a4 kağıtlar var eğer kağıt olması problem deilse kullan ama mutlaka laminasyon çek.... birde lazer yazıcıdan çıktı alabilirsin ama genel siyah beyaz yaygındır o yüzden işini görmeyebilir(lazer yazıcıdan mat beyaz folyoyo çıktı alabilirsin) ve yine laminasyon şart.... kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 24-06-2009 #9
Sayın Akface çok çok sağolun, teşekkür ediyorum, Allah razı olsun, bazen hata yapmak bile, bir bilgi ve tecrübe getirisi olabiliyor. Saygılarımı sunuyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet NAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet NAS(35)

Grafiker / Şırnak

Alt 24-06-2009 #10
akface, arkadaşımızın dediği gibi lazer yazıcıdan çıktı alabilirsin geçenlerde banada buna benzer bir siparişim oldu o şekilde hallettim,
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları