printerler hakkinda bilgisi olanlar

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - printerler hakkinda bilgisi olanlar ...

uta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uta

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 02-10-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaslar .
benim coklu fonksunylu bir pritere ihtiyacim var. ornegin altin ve gumus yaldizli baskiyi yapabilen
uv murekkeb basabilen
barkod yazabilen manyetik kodlamayi yapabilen
cift yuze renkli baski yapabilen
her ebatta kagit alabilen bir yasiciya ihtiyacim var. bu konuda bilgisi olan varsa yardimci olursa, oyle bir printer alacagim. simdiden herkese tesekkurler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 02-10-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bunu yazıcı olarak söyleyemeyiz. ama dediğiniz makine canon tarafından üretiliyor. ancak yaldız baskı yapabilen yazıcı bildiğim kadarıyla henüz mevcut değil. yaldız likid oranı düşük, yoğunluğu yüksek ve cabuk donan bir ürün. yazıcıların çalışma şartları ya alkali seviyesinde yoğunluğa sahip sıvılar ya da toz fırınlaması ile gerçekleşmektedir. likid sistemlerde püskürtmeleri kastetmiyorum veb kumaşında bulunan yağın likidin üzerine dram sonrası fırınlama yapıldığı için kağıt üstüne sabitlenmektedir. Bu uv baskıları (kimi zaman kısmi lak uygulaması gibi de kullanılabilmekte yapan makine ise sanırım şu anda canonda mevcut idi . C131 diye hatırlıyorum ama canon sitesinden bu copier'a ulaşablirsiniz. yaklaşık fiyatı 150.000 euro olması lazim. yalnız leasing yaptırarak almayı düşünüyorsanız ortalama 70 ile 80.000 euro daha gözden çıkarmanız gerektiğini unutmayın. kolay gelsin iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
uta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uta

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 03-10-2010 #3
sag olun bir sey daha soracagim. peki uv boyayi cok iyibasan bir printer varsa yne alabilirim. birde fotograflariiyi cikaran bir printer biliyorsaniz onerinizi alabilirm.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 04-10-2010 #4
eğer seri baskı düşünmüyorsanız epson foto yazıcılar işinizi görür. uv baskı yani siyanür alkali ile baskıyı bir tek canon'da duydum. eğer büyük çaplı iş yapıyorsanız konika minoltanın ve toshibanın foto makineleri var, ebat olarak büyük işler düşünüyorsanız hp'nin plotterlarından faydalanabilirsiniz eğer coppy center tarzı bir makine diyorsanız xerox'un DC12 ve üstü modellerine bakabilirsiniz. kolay gelsin iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap