Profesyonel albüm kapağı tasarımı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Profesyonel albüm kapağı tasarımı Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar, Forumda yeniyim ve arama yaptım fakat tatmin edici bir sonuç bulamadım. Benim sorularım profesyonel albüm kapağı tasarımıyla ilgili. Daha önce resmi bir albümün tasarımı için çalışmış kişilerden ...

coulrophobic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coulrophobic

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 02-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,

Forumda yeniyim ve arama yaptım fakat tatmin edici bir sonuç bulamadım. Benim sorularım profesyonel albüm kapağı tasarımıyla ilgili. Daha önce resmi bir albümün tasarımı için çalışmış kişilerden bilgi almak istiyorum.

1- Standart bir şablon ve ölçü var mıdır? Şablon kullanımı ne şekilde olur? (Malum artık jewel case kutular kullanılmıyor, kitapçık şeklinde tasarımlar revaçta)

2- İç kapak veya kitapçık yapımında dikkat edilecek hususlar nelerdir? Bunlar genelde tasarımcıya mı bağlıdır yoksa tasarımı yapılan kişi/sanatçı ya da firmaya mı?

3- Baskı öncesi neler yapılmalı? Photoshop kullanımı için özellikle... (Baskı öncesi bölümüne baktım fakat teknik bilgim çok fazla olmadığı için pratiğe geçirmek hayli zor) Matbaayla iletişim içinde olmak şart mıdır?

Şimdiden teşekkürler, kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları