PS Açılırken FMcore.exe hatası veriyor?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - PS Açılırken FMcore.exe hatası veriyor? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba... Genel olarak PC lerde karşılaştğım ve bir türlü çözemediğim/anlayamadığım bir sorum olacak.. Pc de Photoshop açılırken FMCore.exe has been stopped. Please start it from the Windows ...

leonidas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leonidas

Grafiker / İstanbul

Alt 19-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba...

Genel olarak PC lerde karşılaştğım ve bir türlü çözemediğim/anlayamadığım PS Açılırken FMcore.exe hatası veriyor? bir sorum olacak..

Pc de Photoshop açılırken
FMCore.exe has been stopped. Please start it from the Windows Control Panel for universal Type Client and then relaunch adobe photoshop CS5..

Bu hata nedir neden bilgisayarım böyle bir hata verir,, Çözümü nedir..

Sizlerden bu konuda yardım rica ediyorum...

Paylaşım için şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gulli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Anladığım Kadarıyla Font,larla ilğili ortaya çıkan sorun
"Extensis Suitcase Fusion" Font proğramı Yüklümü? Veya Başka
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-09-2012 #3
" Windows: Choose Start > Control Panel > Universal Type Core. Click Stop or Start.

NOTE: With the Universal Type Core running, you do not need to keep the Universal Type Client open to keep fonts active or to activate fonts with the auto-activation plug-ins. "

kontrol panelinden fmcore.exe yi kapattıktan sonra tekrar başlatmalısınız. daha önce kullanılmış yada mevcut font klasörünü kullanan fmcore dosyası adobe server ile iletişim kuran bir uygulama... manuel olarak kaldırısanız sorun düzelecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

leonidas

Grafiker / İstanbul

Alt 19-09-2012 #4
" Windows: Choose Start > Control Panel > Universal Type Core. Click Stop or Start.

NOTE: With the Universal Type Core running, you do not need to keep the Universal Type Client open to keep fonts active or to activate fonts with the auto-activation plug-ins. "

kontrol panelinden fmcore.exe yi kapattıktan sonra tekrar başlatmalısınız. daha önce kullanılmış yada mevcut font klasörünü kullanan fmcore dosyası adobe server ile iletişim kuran bir uygulama... manuel olarak kaldırısanız sorun düzelecektir.

dostum " Windows: Choose Start > Control Panel > Universal Type Core. Click Stop or Start.

bu neyin yolu nereden başlayıp nerde bitiyo.. bi açıklarsam daha aydınlatıcı olur...

Bu arada bilgisayarda suitcase yüklü....
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-09-2012 #5
Arkadaşlar merhaba...

Genel olarak PC lerde karşılaştğım ve bir türlü çözemediğim/anlayamadığım PS Açılırken FMcore.exe hatası veriyor? bir sorum olacak..

Pc de Photoshop açılırken
FMCore.exe has been stopped. Please start it from the Windows Control Panel for universal Type Client and then relaunch adobe photoshop CS5..

Bu hata nedir neden bilgisayarım böyle bir hata verir,, Çözümü nedir..

Sizlerden bu konuda yardım rica ediyorum...

Paylaşım için şimdiden teşekkürler...

dostum " Windows: Choose Start > Control Panel > Universal Type Core. Click Stop or Start.

bu neyin yolu nereden başlayıp nerde bitiyo.. bi açıklarsam daha aydınlatıcı olur...

Bu arada bilgisayarda suitcase yüklü....
Sorununuz PC tabanlı olduğundan ;

Windows (başlat menüsü) - kontrol paneli ardından universal Type Core uygulamasına tıklamanız gerekiyordu.

suitcase ile çakışma sorunu da olabilir. Ayrı ayrı kontrol panelinden kaldırmayı deneyiniz.

kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

leonidas

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2012 #6
ya arkadaşlar çoook pardon bu kontrol paneli nerede... PS Açılırken FMcore.exe hatası veriyor?)
Bu mesajdan alıntı yap

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 21-09-2012 #7
ya arkadaşlar çoook pardon bu kontrol paneli nerede... PS Açılırken FMcore.exe hatası veriyor?)
Yani "Denetim Masası"
Bu mesajdan alıntı yap

gulli(48)

Hiç Biri / Ankara

Alt 21-09-2012 #8
Arkadaşım bu "Extensis Suitcase Fusion" Kurulu Demişsin Bu sana rahat vermez kaldır kurtul
Bendede Aynı Sorun Yarattı bu Pro. Bende PC,den Kovdum GittiPS Açılırken FMcore.exe hatası veriyor?
Bu mesajdan alıntı yap

leonidas

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2012 #9
fontları tutmak ve lolayca kapatıp açmak ve obsesif önizleme için var mı başka bir program önerin...

Bu arada bu universal type....... denetim masasında nerede... PS Açılırken FMcore.exe hatası veriyor?
Bu mesajdan alıntı yap