Ps Cs4, Win 7 Sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Ps Cs4, Win 7 Sorunu ...

Ps Cs4, Win 7 Sorunu
ykpikacu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ykpikacu

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Ps Cs4, Win 7 Sorunu

Alt 29-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar arkadaşlar, öncelikle sistemimi belirteyim;
Windows 7 x86 (32Bit)
Nvidia 9600 GT
4 gb ram

Arkadaşlar Adobe Cs4 Master Collection serisi ile bütün yazılımları kurdum. Photoshop hariç diğer programlardan (Flash,dreamweaver... vb) hiçbir sorunum yok.

İlk sorunum, Photoshop'u her çalıştırdığımda (güncellememe rağmen) "Adobe Photoshop Cs4 now includes graphics card acceleration. We recommend you visit your video card manufacturer's web site to download and install the latest drivers. For more information, see http://www.adobe.com/go/kb404898. Go there now?" Uyarısnı alıyorum.

İkinci sorunum, Rgm renk modunda 32bit derinliğinde, paint bucket'ı kullanmak istediğimde karşıma şöyle bir uyarı çıkıyor : "Could not use the paint bucket because it does not work wtih 32 bit per channel images(convert image 8 to 16bit per channel to edit.)"

Photoshop cs3'ü kurmama rağmen 2.ci sorunumu çözemedim, sanırım işletim sistemi veya donanımla ilgili bir sorun. Sorunlarımı google amcada aramadığım yer kalmadı. Belki aynı sıkıntıyı yaşamış arkadaşlar olabilir diye, konuyu buraya açtım. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

A.Volkan ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

A.Volkan ÖZER(35)

Webmaster / Ankara

Alt 29-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ekran kartının çalışma modundan kaynaklanıyor olabilir ? Oyun oynarken OpenGL ile ilgili problem alıyormusun ? Eğer alıyorsan ekran kartı için besleme (PSU) yetersiz olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 29-11-2010 #3
merhaba;
1.sorun : öncelikle ekran kartınızı güncelleyin derim
http://www.nvidia.com/object/win7-wi...ql-driver.html
ardından
ekran kartınız OpenGL özelliğini desteklediğini var sayarsak ,
CS4 ve CS5 için Edit > Performance > Preferences Enable OpenGL Drawing işaretleyin

2.Sorun : Acmış olduğunuz döküman 32 bit/channels bunu 8veya 16 bit cevirmenizi istiyor
Image > mode bölümünden cevirebilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
ykpikacu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ykpikacu

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 29-11-2010 #4
Ekran kartının çalışma modundan kaynaklanıyor olabilir ? Oyun oynarken OpenGL ile ilgili problem alıyormusun ? Eğer alıyorsan ekran kartı için besleme (PSU) yetersiz olabilir.
Oyun oynarken hiçbir problemle karşılaşmıyorum. Photoshop Help > System Info kısmından bakıncada OpenGL Drawing: Enabled. diyor.

merhaba;
1.sorun : öncelikle ekran kartınızı güncelleyin derim
http://www.nvidia.com/object/win7-wi...ql-driver.html
ardından
ekran kartınız OpenGL özelliğini desteklediğini var sayarsak ,
CS4 ve CS5 için Edit > Performance > Preferences Enable OpenGL Drawing işaretleyin

2.Sorun : Acmış olduğunuz döküman 32 bit/channels bunu 8veya 16 bit cevirmenizi istiyor
Image > mode bölümünden cevirebilirsiniz
Usta verdiğin linkdeki driver zaten pc'de kurulu. 2.si dökümanı 32bit/channels da kullanılmıyormu?
Bu mesajdan alıntı yap