ps cs5 3D repoussse tool u kullanamama sorunu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - ps cs5 3D repoussse tool u kullanamama sorunu ...

ayşegüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayşegüll

Eğitimci / İstanbul

Alt 10-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba, ps cs5 te var olan 3D repoussse özelliğini kullanmaya çalışıyorum ama şöyle bir hata ile karşılaşıyorum ''could not complete the text layer command because the type layer uses a faux bold style'' ne olduğunu anlamadım sebebini bilen var ise yardımlarını bekliyorum aynı program evde ki pcde de kurulu ama orda sorun vermiyo normal açıyo işyerindeki pc de bu hatayı veriyo sorunu çözemedim ps cs5 3D repoussse tool u kullanamama sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ekran kartınız OpenGL özelliğini destekliyor var sayımıyla yola cıkarak

Edit > Preferences > Performance (kısayol CTRL+ k)

yolunu izleyerek açılan pencerenin sol alt tarafında yer alan Enable OpenGL Drawing (OpenGL Çizmini Etkinleştir) kutucuğundaki işaretleyin ; işaretli değilse bazı menüleri kullanamayacaksınız,

---------
Repousse özelliğini kullanabilmeniz için bir seçili alan olması gerekiyor. Yeni bir layer açıp 3d efekti vermek istediğiniz görseli/yazıyı açtığınız yeni layerda seçili hale getirin. Repousse etkin olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

ayşegüll

Eğitimci / İstanbul

Alt 10-01-2011 #3
ayarlar dediğiniz şekilde ama sonuç değişimiyo ps cs5 3D repoussse tool u kullanamama sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
hunterboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunterboy

Grafiker / İstanbul

Alt 03-02-2011 #4
Büyük ihtimalle bir metin dosyasını 3d yapmaya çalışıyor. Yazılı layeri rasterize yapıp tekrar denemeniz önerilir.
Bu mesajdan alıntı yap

ayşegüll

Eğitimci / İstanbul

Alt 07-02-2011 #5
ilginize teşekkür ederim ama rasterize yaptığımda yazı olmaktan çıktığı için tool zaten sönüyo yani o özellik sadece yazılar için oluşturulmuş olduğundan resme uygulanamıyo ps cs5 3D repoussse tool u kullanamama sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
lastdream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lastdream

Grafiker / İzmir

Alt 06-05-2012 #6
Character panelindeki sağ üst köşedeki ok a tıklayıp açılır menüdeki faux bold ile alakalı seçenekleri iptal edip tekrar dene. hata almayacağını garanti ederim ps cs5 3D repoussse tool u kullanamama sorunu
Bu mesajdan alıntı yap