PS-CS5'te kaydedilen EPS (DCS2.0) dosyayı FREEHAND MX göstermiyor (Yardım)

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - PS-CS5'te kaydedilen EPS (DCS2.0) dosyayı FREEHAND MX göstermiyor (Yardım) ...

shumnulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shumnulu

Grafiker / İstanbul

Alt 05-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop CS5'te kaydedilen EPS (DCS2.0) formatındaki resmi FREEHAND MX programı göstermiyor...Bu tür problemlen karşılaşan ve çözen arkadaşlar lütfen yazsın..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Evet gözünaydın bu bir bug olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 05-05-2010 #3
Bence bug değildir. Adobe bir yerde bunu yapacaktı zaten. Belliydi. İnceden size "artık Freehand kullanmayın bak ne güzel illustrator var mis gibi indesign var onları kullanın. Zira biz firma olarak neredeyse macromedia yı satın aldığımızdan beri freehand e update yapmıyoruz." demek istiyorlar bence...
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-05-2010 #4
Bence bug değildir. Adobe bir yerde bunu yapacaktı zaten. Belliydi. İnceden size "artık Freehand kullanmayın bak ne güzel illustrator var mis gibi indesign var onları kullanın. Zira biz firma olarak neredeyse macromedia yı satın aldığımızdan beri freehand e update yapmıyoruz." demek istiyorlar bence...
Çok mantıklı... Illustratora aktarıp ai8 olarak kaydetmeyi deneyin isterseniz.
Bu mesajdan alıntı yap
inancalio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

inancalio

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 08-05-2010 #5
Günlerdir bu konuyu araştırıyordum ben de. Anladığım kadarıyla dünya üzerinde freehand kullanan tek biz kalmışız zira internette bu sorunu yazan hiç kimse yok... kaldı ki çözümünü de yazsınlar... Ben freehand kullanmaya mecbur olduğu noktalarda photoshop EPS ayarlarında preview olarak 8 bit TIFF görüntüyü seçiyorum. O da tahmin edersiniz ki çok berbat bir görüntü veriyor... Sanki 90'lı yılların başında mizampaj yapıyor gibiyim... Bir formül bulup paylaşan olursa çok sevineceğim... herkese kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 08-05-2010 #6
"Photoshop CS5" olan konu başlığı değiştirildi.

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)
Bu mesajdan alıntı yap