ps de çizip corelde kesim çizgisi vererek basıyorum renk bozuluyor yardım lütfen

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - ps de çizip corelde kesim çizgisi vererek basıyorum renk bozuluyor yardım lütfen Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar ben acemi baskıcıyım photoshopta resmi hazırlayıp corele atıyorum. corelde kesim çizgisi ile "eps" uzantısında kaydediyorum. sonra Roland Versa Worksa atıyorum ama baskıdan sonra renk ve kalitenin ...

ps de çizip corelde kesim çizgisi vererek basıyorum renk bozuluyor yardım lütfen
ramazan12345 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ramazan12345(27)

Grafiker / Adana

Alt 10-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar ben acemi baskıcıyım photoshopta resmi hazırlayıp corele atıyorum. corelde kesim çizgisi ile "eps" uzantısında kaydediyorum. sonra Roland Versa Worksa atıyorum ama baskıdan sonra renk ve kalitenin düştüğünü görüyorum....sizce sorun nerde yani nerede yanlışım var? bi yardımcı olun lütfen....:worried:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 10-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
resmin modu ve çöznürlüğü nedir export ederken general ve advanced diye iki kısım var ordaki değerleri doğru ayarladığınıza eminmisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 10-03-2009 #3
shoptan direk kesim veremiyorsan rgb mi cmyk mı kaydettiğine dikkat et çalışman nsl ise coreldede öle kaydetmen gerek çözünürlülüğünde çok önemli ve bunun gibi dikkat etmen gereken çok alan var yakınında profesyonel birinden yardım alman en doğrusu kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

renk modları

Alt 10-03-2009 #4
merhaba arkadaşlar ben acemi baskıcıyım photoshopta resmi hazırlayıp corele atıyorum. corelde kesim çizgisi ile "eps" uzantısında kaydediyorum. sonra Roland Versa Worksa atıyorum ama baskıdan sonra renk ve kalitenin düştüğünü görüyorum....sizce sorun nerde yani nerede yanlışım var? bi yardımcı olun lütfen....:worried:
renk modlarına bak cmykmı rgb mi birde psd olarak kaydet corele öyle import et tekrar dene illaki eps kaydetmen gerekmiyor corelden eps olarak export et aynı olayları bende yapıyorum ama hiç bir sorun çıkmıyor
Bu mesajdan alıntı yap
ramazan12345 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ramazan12345(27)

Grafiker / Adana

Alt 18-03-2009 #5
evet ben rgb olarak kaydetmişim...ilginiz için teşekürler peki şu photoshoptan dirrek kesim çizgisi nasıl oluyor ... ?
Bu mesajdan alıntı yap
playa__61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

playa__61

Grafiker / Muğla

Alt 06-05-2011 #6
kardeş, photoshoptan tiff olarak export ediceksin, sonra corel cağırıp düzenleyinde ordanda psd olarak export ediceksin, photoshopta ne görünürse renk o çıkar, psd olarak export ettiginde , ps de açınca resmi bastırmak için rengini tekrardan aç / kapa kafana göre , öle bastır ps de çizip corelde kesim çizgisi vererek basıyorum renk bozuluyor yardım lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
icten_cagri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Alt 06-05-2011 #7
aynı sorunu bende yaşamıştım ama çözümüde kendim buldum, arkadaşım corelde ana arayüzü Araçlar sekmesinden Renk Yönetimine giriceksin, hazır seçeneklerden ya renk ayarlarını kapatıcaksın ya da ofset baskı seçeneğini seçiceksin ben bu şekilde çözüm bulmuştum sende dene istersen
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 06-05-2011 #8
aynı sorunu bende yaşamıştım ama çözümüde kendim buldum, arkadaşım corelde ana arayüzü Araçlar sekmesinden Renk Yönetimine giriceksin, hazır seçeneklerden ya renk ayarlarını kapatıcaksın ya da ofset baskı seçeneğini seçiceksin ben bu şekilde çözüm bulmuştum sende dene istersen
sagol deneyecem mantikli geldi bu yontem
Bu mesajdan alıntı yap
icten_cagri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

icten_cagri

Grafiker / Düzce

Alt 10-05-2011 #9
sagol deneyecem mantikli geldi bu yontem
rica, işe yaradı
Bu mesajdan alıntı yap
giatruss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

giatruss

Öğrenci (Grafik) / Adana

Alt 17-05-2011 #10
arkadaşlar slm corel draw 12 de yapmış olduğum mimari çizim çalışmasını export edip JPEG formatına çevirmek istiyorum fakat her denememde çalışma çok silik çıkıyor. PDF de sonuç çok iyi oluyor fakar jpeg e geçince aynı görüntü kalitesini elde edemiyorum yakın bir tarihte bu çalışmayı sunmam lazım daha kaliteli bir görüntü için ne yapmam lazım arkadaşlar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları