PS de hazırladığımız template i nasıl CSS kullanarak bir site haline getirebiliriz?

Web Tasarımı - PS de hazırladığımız template i nasıl CSS kullanarak bir site haline getirebiliriz? ...

PS de hazırladığımız template i nasıl CSS kullanarak bir site haline getirebiliriz?
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 19-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar geçen gün bir template sitesinden bir template indirdim.Template Photoshopta hazırlanmış ve CSS kullanılarak güzel bir web sitesi oluşmuş.Dosyalar arasında ise PSD, images klasörü ve 1 tane CSS dosyası var.Buraya kadar bir problem yok.

Benim anlamadığım kısım ise psd sini açtığımızda web sitesindeki yazılar olduğu gibi duruyor fakat siteyi açtığımızda (tarayıcıda) tüm yazılar seçilebilir durumda ve hepsinin görünümü değişmiş.Photoshoptan çıkış alırken yazı alanları kapatlıyor ve html editöründe tekrar dan mı yazılıyor?

Yoksa daha farklı bir yöntem mi var?Photoshoptan çıkış alırken ve kodlarken ne gibi adımlar izleniyor bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Örnek Çalışma:
RapidShare: Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 19-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
photoshop cs2 ve cs3 web şablonların css kodlaması

sorunun cevabı olur mu bilmiyorum ama bir göz at istersen...
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 19-05-2009 #3
photoshop cs2 ve cs3 web şablonların css kodlaması

sorunun cevabı olur mu bilmiyorum ama bir göz at istersen...
Ben de bunu anlatacaktım . Güzel anlatmışsınız.

Sizin bahsettiğiniz şekilde resimler tablolar halinde kaydolacaktır.
Bu şekilde kaydettikten sonraki kısım index'e divisionlar (div . alanları ) oluşturmak ve bunlar için de bir stil dosyası (stil.css) oluşturmak gerekir. Resim kaydetmeyi el_chancho arkadaşımız anlatmış zaten index olarak kaydetmezsek devamını anlarsınız sanırım. (Css te sorun yok demiştiniz çünkü.) PS de hazırladığımız template i nasıl CSS kullanarak bir site haline getirebiliriz?
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 19-05-2009 #4
Teşekkür ederim..Evet Css desorun yok..Hallderim gerisini.Zaten Asit (Hamza) abimizden de aynı şekilde yapıldığını öğrendim bu saatlerde..
Bu mesajdan alıntı yap
el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 20-05-2009 #5
işinize yaradıysa sorun yok kolay gelsin PS de hazırladığımız template i nasıl CSS kullanarak bir site haline getirebiliriz?
Bu mesajdan alıntı yap