psd to corel

Corel Draw - psd to corel ...

psd to corel
escape_lea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

escape_lea

Webmaster / Manisa

psd to corel

Alt 13-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar elimde aşağıda gördügünüz logo var. Bu gördüğünüz logo 3d olarak tasarlandı, şu an gördüğünüz psd haline dönüşmüş şekli.
ben bunu bir kartvizit tasarımında kullanmak istiyorum. şimdi psd şeklindeki bir resmi nasıl kaydedeyim ki corel drawda güzel gözüksün. bu resimi nasıl corel e aktarabilirim. en az bozuılma ile. ( renkler açısından )

psd to corel
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 13-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
transparent backraund yaparak psd kaydedin resmin büyüklüğüne görede dpi yını ayarlayın corele alın hiç bir sorun olmaz;
(Not: boş bir layer açın, obje ile layerleri birleştirin daha sonra corele taşıyın yoksa verdiğiniz effecktler kaybolur)
Bu mesajdan alıntı yap
cibril isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cibril

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 13-05-2008 #3
hiç bir sorunun yok aslında tiff kaydet baskıya sok işin görülür ama yinede corelde olsun diyorsan tiff kaydet corele importla renkleri monitörde deforme olmuş görsende baskıda beklediğin etkiyi alabilirsin...
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 14-05-2008 #4
Baskıda sadece renk konusunda sıkıntı yaşarsınız. Görselin renkleri CMYK renk uzayına çevrildiğinde göründüğü kadar parlak/canlı olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 14-05-2008 #5
Tiff yapıp corele alın. Etarfındaki beyazı istemiyorsanız path yapın. Corel X3 PSD destekliyor fakat filmde sıkıntı çıkartır.Eklediğiniz resmi Edit yaptığınızda photoshopla açın. Renkler bozulmuşsa baskıda da öyle çıkacaktır.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
secilkiremitci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

secilkiremitci

Grafiker / İzmir

Alt 14-05-2008 #6
sayın thematrix rica etsem dpi alın corele aktarın demişsiniz, o bölüme kadar dediklerinizi aynen uyguladım ama dpi nasıl ayarlanır konusunda bir bilgim yok vaktiniz olursa bu konuyu açabilirseniz çok sevinirim.yeni öğrenmeye çalışan bir öğrenciyi çok mutlu edersiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
HSNBLR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HSNBLR(29)

Öğrenci (Diğer) / Konya

Alt 16-05-2008 #7
Hocam Photoshopta yeni bir sayfa açacağın zaman dpi 72 olarak görünür. Bunu 300 yaparsan aradaki dağlar kadar farkı göreceksin psd to corel
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, psd