psd dosyalarını tek bir pdf de toplamak istiyorum

Photoshop - psd dosyalarını tek bir pdf de toplamak istiyorum ...

sepultura6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sepultura6

Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar psd dosyalarını tek bir pdf de toplamak istiyorum nasıl yapılıyor bilen varmı tek tek tife çevirip pdf yapmk çok uzun surucek bunu bı kolayı varmı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 16-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
in design varsa hepsini psd olarak atabilirsin indesigna ardından pdf yap dersin olur. ya da photoshopda action oluşturursun bütün dosyaları tek tek açar tek tek pdf yapar kaydeder kapatır. uzun sürebilir ama sen yorulmazsın otomatik yapar psd dosyalarını tek bir pdf de toplamak istiyorum
Bu mesajdan alıntı yap

sepultura6

Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2010 #3
bende tek çare onu düşünmüştüm ama bunun dışında varmı bişeyler indesing kulanmasını tam bilmiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
tdogan86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdogan86(31)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 16-07-2010 #4
bilmen gerekmez bunun için. eğer indesign varsa atıyorum 50 tane psd var elinde 50 sayfa aç psdlerin ölçüsünde. sonra sürükle bırak yöntemi ile (pc ise tabii mac da file>placed demen lazım) veya ctrl+d ile bütün psdlerini çağır her birini farklı sayfaya koy. align seçeneğinden sayfaya ortala. ctrl+e (file>export) tan pdf i seç pdf ayarlar kısmında pdf x-1a:2001 seçeneğini seç. bleed kısmından da taşma paylarını ayarla ok de çıkacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

sepultura6

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2010 #5
teşekur ederim kardeş bi deneyim bakayım
Bu mesajdan alıntı yap
Nikon_Man isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nikon_Man

Grafiker / Ankara

Alt 27-08-2010 #6
Adobe bridge ile kolay halledebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
fora18 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fora18

Grafiker / İstanbul

Alt 27-08-2010 #7
action la pdf yaparsın otomatik yapar ondan sonra pdf pro varsa combine yapıyor . http://img801.imageshack.us/img801/5947/balksz1j.png
sen önce 1 nolu maddeyi sonra iki nolu maddeyi işaretlersin işlem tamamdır.
pdf pronun en büyük özelliği xlx. doc. jpg. png tif gif vb. resimleride hem combine hemde pdf yapma özelliğine sahip. Pdf olarak göndermek istediğiniz 3 farklı program uzantılı örn: jpg word exel verilerini tek tek açıp pdf yazdırıp sonra toplamak yerine bu combine ile yap diyerek hem birleştirmesini hemde pdf çevirmesini sağlayabiliriz. benim adıma çok pratik oluyor kullanmanızı tavsiye ederim. Acrobat Pro Distiller
Bu mesajdan alıntı yap