psd mock-up dosyaları nasıl hazırlanır

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - psd mock-up dosyaları nasıl hazırlanır Sponsorlu Bağlantılar evet arkadaşlar sıfırdan bir mockup dosyası nasıl oluşturuyoruz. birçoğumuz hazır psd olarak bulup veya satın alıp smart objeleri düzenleyerek taslak oluşturuyoruz. Fakat sıfırdan bir mockup nasıl oluşturulur bunu ...

ThreeDi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeDi(26)

Grafiker / Konya

Alt 05-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

evet arkadaşlar sıfırdan bir mockup dosyası nasıl oluşturuyoruz.
birçoğumuz hazır psd olarak bulup veya satın alıp smart objeleri düzenleyerek taslak oluşturuyoruz.
Fakat sıfırdan bir mockup nasıl oluşturulur bunu ben araştırmalarımda tam olarak öğrenemedim, bununla ilgili türkçe bir kaynak olmadığı gibi, yabancı sitelerdeki anlatımlarda da temel olarak konu anlatılmıyor. Bilen arkadaşlar temel mantığını bize anlatabilirler mi? veya faydalanabileceğimiz bir kaynak önerebilir mi ? (site, kitap, video)

Cevaplarınız benimle birlikte birçok kişiyi de aydınlatacaktır, vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

konuyu yanlış yere açmış olabilirim yetkili arkadaşlar k.bakmasınlar, konuyu açtıktan sonra farkettim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aykut55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aykut55(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bende zamanında çok araştırdım fakat hiç bir yerde bulamadım. Şunu söyleyeyim çok basit. Profesyonel bir çalışma istiyorsan ilk önce 3d max'de alt zemini (Örn, kitap, kağıt, kalem vs.) hazırlayacaksın. SOnra ps de açacaksın, örneğin kitap yapacaksın. Kapak boyutunda bir layer açacaksın, renk verip smart obje yapacaksın(Akıllı nesne yani). Sonra bu layeri kitabın açısına çevireceksik eğeceksin bükeceksin (Skew, distort, warp, perspektif). Sonra onaylayacaksın. Ve bitecek. Gelelim kapak resmini akıllı nesnenin içine oturtmaya. Akıllı nesne layerina çift tıklayacaksın, çıkan yeni sayfaya yapıştıracaksın çalışmayı Kayıt edip çıkacaksın. Bu kadar. Anlamadığın bi yer var ise, yardımcı olabilir.

Yaptığım bir kaç mock up'u satmaktayım. Buradan Mock uplarıma bakabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap