PSD Web Siteleri Nasıl ?

Psd Dosyaları - PSD Web Siteleri Nasıl ? Sponsorlu Bağlantılar Örnegin.. Psd bir bir web sitesi webden çıkış yaptıgımda tek resim olarak çıkıyor.. onu photoshop cs5de nasıl parçalara ayırıyorduk ?...

PSD Web Siteleri Nasıl ?
ertunc71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ertunc71

Grafiker / Ankara

PSD Web Siteleri Nasıl ?

Alt 18-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Örnegin.. Psd bir bir web sitesi webden çıkış yaptıgımda tek resim olarak çıkıyor.. onu photoshop cs5de nasıl parçalara ayırıyorduk ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

toxic666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

toxic666

Grafiker / İstanbul

Alt 19-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
save for web&device dedikten sonra açılan pencerede "slice tool (C)" kullanarak ayırabilirsin. Ben öyle yapıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 19-10-2011 #3
save for web&device dedikten sonra açılan pencerede "slice tool (C)" kullanarak ayırabilirsin. Ben öyle yapıyorum
slice doğru hatırlıyorsam, kayıt işleminden önce yapılıyor, kayıt ederken de sadece resim yada html diye iki seçenek vardı galiba.

ama soruyu daha farklı algıladım; html e aktarmak için çok az da olsa dil bilmek, resim parçalarını doğru sıra ile sayfa üzerine eklemek gerekli,...
Bu mesajdan alıntı yap
swordof isimli Üye şimdilik offline konumundadır

swordof

Öğrenci (Grafik) / Erzurum

Alt 24-10-2011 #4
Örnegin.. Psd bir bir web sitesi webden çıkış yaptıgımda tek resim olarak çıkıyor.. onu photoshop cs5de nasıl parçalara ayırıyorduk ?
Kardeşim tam manası ile photoshop ta site olarak çıktı alman için biraz css biraz da html bilgin olması gerek. aksi halde birkaç parça resim alt alta eklenmiş şekilde bir site çıkar ortaya. Diğer arkadaşların da bahsettiği gibi önce slice tool ile çalışmayı parçalaman gerek. Daha sonra Save For Web & Devices (CTRL + ALT + SHIFT + S) ile kaydetmen gerekli. Zaten photoshop otomatik olarak tabloları falan oluşturuyor. Senin ondan sonra yapman gereken Dreamveawer de oluşan resimleri tablo arkaplan resimler vs. detaylarla tam teşekküllü bir site haline getirmek....
Bu mesajdan alıntı yap