psd yi vektör yapabilirmiyiz?

Logo Tasarımları - psd yi vektör yapabilirmiyiz? ...

varangose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

varangose

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 29-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar şirketimiz için bir grafikere logo çizdirdik, logoyu çizen arkadaş parayı peşin aldı 2 güne çizerim dedi 1.5 ay sonra logoyu anca alabildik ancak şimdide şöyle bir sorun var, bize 3 logo sunum yaptığında beğendiğimiz logo soldaki gibi yani psd formatında göründüğü gibi görünüyordu ama vektör yollağığında sağdaki logo ile karşılaştık, kendisine bu durumu belirtince vektör çizimde öyle yapmayı bilmediğini söyledi. bu çizimi vektör hale nasıl getirebiliriz? yardımlarınızı bekliyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ahmetbarin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetbarin

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Antalya

Alt 29-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Mutlaka bir kayıp yaşanılır. Illustratorde yeniden çizilsin psd yi vektör yapabilirmiyiz?
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 29-04-2010 #3
1- İki günde logoyu çizerim diye cevap veren grafikere şüphe ile yaklaşırım. ( iki günde logo çizerim diyen garfiker büyük bir ihtimalle bir yerlerden (ç)alıntı yapıyordur)

Olaya profesyonelce yaklaşan ve logo tasarımları özgün olan hiçbir grafiker 2 gün de yaparım demez.En erken 1 hafta süre verir.Çünkü öyle zaman olur ki iki üç gün insan hiçbir fikir yürütemez.

2.PSD 'den vektöre çevirme imkanınız maalesef yoktur.PDF olsaydı bu mümkündü.

3.Ben vektörel halini öyle çizemem diyen (sözde) grafiker zaten ne olduğunu itiraf etmiştir.

4.Geçmiş olsun.
Bu mesajdan alıntı yap

varangose

Alt 29-04-2010 #4
tamam psd yi vektör yapmasak bu elimizdeki vektör çizime parlaklıkları veremezmiyiz?
Bu mesajdan alıntı yap
barisk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisk(26)

Öğrenci (Diğer) / Tekirdağ

Alt 29-04-2010 #5
tamam psd yi vektör yapmasak bu elimizdeki vektör çizime parlaklıkları veremezmiyiz?
evet bunu yapabilirsiniz..:angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 29-04-2010 #6
Tabiki yaptırabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
measa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

measa(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2010 #7
Aynısı yapılır. Hiç merak etmeyin
Bu mesajdan alıntı yap

varangose

Alt 29-04-2010 #8
illustrator de hangi araç ile yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
unforgiven_32 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unforgiven_32

Hiç Biri / Konya

Alt 29-04-2010 #9
Parlaklık konusunda bişey söylemeyeceğim ama logo bana template gibi geldi :/ Sanki daha önceden görmüştüm
Bu mesajdan alıntı yap
nctksrgn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nctksrgn

Fotoğrafçı / Amasya

Alt 23-11-2016 #10
Mutlaka bir kayıp yaşanılır. Illustratorde yeniden çizilsin psd yi vektör yapabilirmiyiz?
psd den vektörel herhangi bir formata çevirebilirsiniz hiçbir mahsuru yoktur yanlış yönlendirmeyin insanları yazıyı yeni okudum cevap verme ihtiyacı hissettim logo iki günde çizilir 1 gündede çizilir sizin üretgenliginize kalmış ha şöyle bir durumda var fiyatları şişirmek için bir haftatada insanlara süre verirsiniz oda sizin kandırma becerinize kalmış psd formatını png oalrak kaydetip Aİ den çizim haline getirebilirsiniz jpeg dosyaşar içinde geçerli üç günlük biikiminizle milyonluk sorun yaratmayın ayrıca photoshop programı tmeelde pixel tabanlı olsada vektörel çizim araçlarıda mevcuttur aynı zamanda vektörel hizmetde veren bir programdır bence bukadar küçümsemeyin insanların biirkimlerini çogu grafikerde gördügüm eksik photoshop bilmezler aslında çok gereklidir ama bilmezler işte sizinde bilmediğiniz gibi photoshopta da logo çizimi yapılır üretgenligi sınırsız bir programdır bölünmüş tüm vektörlri istediginiz gibi birleştirir çıakrırı enkleri degiştirirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları