PS'de Resimleri Yuvarlamak

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - PS'de Resimleri Yuvarlamak ...

yasindemirkale

Misafir

Alt 24-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki tasarım bana ait ama mesela aşağıdaki tasarımda logoları yuvarlak biçimde konumlandırdım. Arada ufak tefek konum hataları oldu. Acaba bunu tek tek uğraşmadan yapmak mümkün mü? PS'de ya da diğer programlarda? Eğer mümkünse nasıl yapabilirim?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yasindemirkale

Misafir

Alt 03-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
acaba hiç bilen yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 03-07-2011 #3
18/4= 4.5 yani tasarımı dörde böldüğümüzde her alanda 4.5 logo olacak. seninkinde kayma var.tam çemberin boyunu ölç ikiye böl ve tam ortasından klavuz çizgiler çek. o zaman hizalaman birazdaha düzelir. seninkinde en üstteki ankara logosu biraz sağda. en alttaki camili ankara logosu ise biraz solda. klavuz çizgilere göre hizalamadan daha pratik yöntemi varmı ps de bilmiyorum. ama bi dene
Bu mesajdan alıntı yap

yasindemirkale

Misafir

Alt 04-07-2011 #4
18/4= 4.5 yani tasarımı dörde böldüğümüzde her alanda 4.5 logo olacak. seninkinde kayma var.tam çemberin boyunu ölç ikiye böl ve tam ortasından klavuz çizgiler çek. o zaman hizalaman birazdaha düzelir. seninkinde en üstteki ankara logosu biraz sağda. en alttaki camili ankara logosu ise biraz solda. klavuz çizgilere göre hizalamadan daha pratik yöntemi varmı ps de bilmiyorum. ama bi dene
anladım.. çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap