Psikolojik Bir Afiş:)

Afiş Tasarımı - Psikolojik Bir Afiş:) Sponsorlu Bağlantılar [FONT="Lucida Sans Unicode"]Psikolojk danışmanlık merkezi için bir afiş.Çocuklar ve ebeveynleri için bir sunum düzenliyorlar.Onun çağrı afişi.Adres tarih ve diğer bilgileri yazmak istemedim.yorumlarınızı merakediyorum.Şimdiden teşekkürler.[/FONT]:kiss:...

eymi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eymi(30)

Grafiker / Balıkesir

Alt 30-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[FONT="Lucida Sans Unicode"]Psikolojk danışmanlık merkezi için bir afiş.Çocuklar ve ebeveynleri için bir sunum düzenliyorlar.Onun çağrı afişi.Adres tarih ve diğer bilgileri yazmak istemedim.yorumlarınızı merakediyorum.Şimdiden teşekkürler.[/FONT]:kiss:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

evrenk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

evrenk(41)

Grafiker / Batman

Alt 30-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu çalışmayı görünce tasarım veya grafik namına hiç bir şekil göremedim... o yüzden psikolojim bozuldu....

iyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

eymi(30)

Grafiker / Balıkesir

Alt 30-11-2007 #3
Psikolojik Bir Afiş:)D teşekkürederim
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 30-11-2007 #4
Arkadaşlar yaklaşımlarımız biraz daha nazik olsa nasıl olur?

evrenk umarım alınmadınPsikolojik Bir Afiş:)

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 30-11-2007 #5
Psikolojik Bir Afiş:)D teşekkürederim
zaten sorunlarla uğraşan bir merkezin bu tarz bir afiş ile hastalarına ya da yardım isteyenlere ne kadar faydalı olacağını bir ebeveyn (bu arada ben ebeveyn değilim ama 2 tane süper yeğen yetiştiriyorum) olarak 2 kere düşünürüm.

bana göre bu tarz bir soruınlar uğraşan bir insanın ya da merkezin karşısındakini rahatlatıcı aydınlatıcı ve ona hiçbir sorurnu olmadığı ve her problemin merkezimizce çözüme kavuşacağını hissettirmek gerekir.

bu bağlamda grafiksel olarak yapılacak şeylere gelirsek:

bence biraz daha acık ve soft bir renk hakim olmalı. mesela krem ve hahve rahatlıtıcı olabilir.

yazılar çok. bence bir slogan ve iki üç satır anlatımı kuvvetli cümlelerle bunu yapabilirsiniz.

sectiğiniz görseller insana yönelik olmalı, ozelliklede ebeveynlere yönelik bi çalışmada bence mutlu huzurlu sağlık gulen gürbüz çocuklar anne ve babaların daima ilgi odağıdır. kendi çocukları olmasa bile ona ilgi ile bakarlar. ve kendi çocukları akıllarına gelir.

tipogrfi diye bir uyum söz konusu olmalı. bence yazılar okunaklı zarif ama göze batan narin karekterler seçilmeli ve zemine uyumu için renkeleri belirlenmeli.

kalın ve koyu karekterleri ben şahsen emir kipi gibi algılıyorum işlerde. eger bi direktif veya emir kipi içermiyorsa bana göre daha esnek zarif karekterler kullanılmalı...

şimdilik bu kadar yeter sanırım. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-12-2007 #6
birazdaha kararlı güven verici , sıcak, aydınlık,vb renkler ve imgelerle daha rahatlatıcı bir tasarima dogru kaydirilabilir. ( tabi benim fikrim)
Renkler ve sekiller itibariyle biraz itici olmus gibi geldi bana gerek tasarimci gozuyle gerekse yalın bir gözle .

emeğinize sağlik iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap

eymi(30)

Grafiker / Balıkesir

Alt 01-12-2007 #7
Benim psikolojim bozuk sanırım ondan iç dünyamı yansıttımmPsikolojik Bir Afiş:)
Bu mesajdan alıntı yap
orkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkan

Matbaacı / Bursa

Alt 01-12-2007 #8
Konudan aykırı bir tasarım olmuş.Ama konuya bağdaştırarak değil de farklı konuda bir afiş olarak değerlendirirsek; birincisi font sorunu yaşıyorsun sanırım.ikincisi o çocuğun kafası ne öyle yapıştırma gibi..üçünüsü de alttaki oval mavi fon tasarıma hiç ama hiç uygun olmamış.O kadar aykırı bir tasarım yapmışsın ama bir noktada yumuşak bir mavi fon kullanmışsın...kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 01-12-2007 #9
Benim psikolojim bozuk sanırım ondan iç dünyamı yansıttımmPsikolojik Bir Afiş:)

daha önce başka bir bölümde tasarımında bir kültür ii olduğuna dair bir yazım vardı. ayne onu haklı çıkarmışsınız.

Eğer tasarımınız mesela rock grubunun konser afişi olsaydı uygun (tabi bazı eklmelerde olacak) olurdu. ama içeriği psikolojik danışmanlık gibi önemli bir konu olunca, uygun düşmemiş.

BU açıdan grafikerlik bir bakıma hem sana işi veren, hemde işten etkilenmesi beklenen kesimin psikolojisine bürünme ve neler olabilir, sorusubna yanıt arama, bu yanıtlarıda afişe etme mesleği oluyor.

daha iyi gözlemci olun.

kendi durumununz ne olursa olsun, gerçek bir profesyonel gibi işinizin gerektirdiği ortamı yaratın kendinize.
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 01-12-2007 #10
tamamı ile karışık ve kendini okutmayan bir afiş. nerden tutsak elimizde kalıyorPsikolojik Bir Afiş:)
düz beyaz bir zemine yeşil ile,tipografilere dikkat ederek kısa bir metin ve parmak kaldıran ufak bir çocuk imajı koysaydın daha sade ve anlaşılır olurdu bencePsikolojik Bir Afiş:)
Ellerine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
pskolojk