Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..

Photoshop Dersleri - Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?.. Sponsorlu Bağlantılar Saç rengini değiştirmek istiyorum ve bunun için Qick Mask moduna geçip brush ile boyamaya başlıyorum daha sonra moddan çıkınca alan seçili oluyor fakat renk vermek için New Layer ...

OguzOzaslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

OguzOzaslan(22)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

ünlem

Alt 10-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Saç rengini değiştirmek istiyorum ve bunun için Qick Mask moduna geçip brush ile boyamaya başlıyorum daha sonra moddan çıkınca alan seçili oluyor fakat renk vermek için New Layer ve farklı renk verme alanlarına gelince seçili alanın dışını boyuyor bunu nasıl düzeltebilirim ?..

Belki Yanlış yaptığım biryer vardır diye tektek resmini çektim.Bunlarada bakarsanız belki daha güzel cevap verebilirsiniz..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

teletabi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

teletabi

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 10-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Qick Mask ın ayarları vardır birinci ayar seçili alanı boyadır diğeri ise seçili alanın dışını boyadır..O ayarına bi bak derim...Ben farklı bir program kullanıyorum ama bi fotoğrafa bak...

Umarım anlatabilmişimdir...Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..
Bu mesajdan alıntı yap

OguzOzaslan(22)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 10-08-2011 #3
Qick Mask ın ayarları vardır birinci ayar seçili alanı boyadır diğeri ise seçili alanın dışını boyadır..O ayarına bi bak derim...Ben farklı bir program kullanıyorum ama bi fotoğrafa bak...

Umarım anlatabilmişimdir...Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..

İlgilendiğin için teşekkürederim ama Adobede bulamadım böyle bir ayarı.En azından bir fikir sahibi olmamı sağladın Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..
Bu mesajdan alıntı yap
teletabi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

teletabi

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 10-08-2011 #4
Bi şey değil...Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?.....Benimkide adobe ama elements 6 seninki cs2 ya da cs3 sanırsam seçemedim ama bu seçeneğin mutlaka olması lazım..Sağ tuş felan yap üstünde belki çıkar..Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?.....Eğer çok lazımsa..Sende saçın olmadığı alanı tara öyle yap...:P...Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..
Bu mesajdan alıntı yap

OguzOzaslan(22)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 10-08-2011 #5
Bi şey değil...Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?.....Benimkide adobe ama elements 6 seninki cs2 ya da cs3 sanırsam seçemedim ama bu seçeneğin mutlaka olması lazım..Sağ tuş felan yap üstünde belki çıkar..Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?.....Eğer çok lazımsa..Sende saçın olmadığı alanı tara öyle yap...:P...Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..
Öyle çopk zor oluyor kesim çözüm çıkmıyoe onuda denedim Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..
Bu mesajdan alıntı yap
lemaket isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lemaket

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 11-08-2011 #6
ctrl shift I yap istediğin alanı seçmene yardımcı olur Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..
Bu mesajdan alıntı yap

OguzOzaslan(22)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 11-08-2011 #7
ctrl shift I yap istediğin alanı seçmene yardımcı olur Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?..
CTRL+SHİFT+I ile birşey olamdı Qick Mask'ım Seçili Alanda İşlem Yapmıyor.Çözümü Bilen ?.. Zatem seçim yapmak için arac var ben Qick Maskı yapmak istiyordum o sorunuda hallettim.Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

OguzOzaslan(22)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 11-08-2011 #8
sorun halledildi.çift tıkladın mı ayarlar geliyormuş.teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bilen biri, mask, photoshop, qick mask, sorun