Quark 6.5 vs Quark 7

QuarkXPress - Quark 6.5 vs Quark 7 ...

Quark 6.5 vs Quark 7

Quark 6.5 vs Quark 7

Alt 22-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,
Dizgi ekibi olarak quark 6.5 kullanıyoruz. programda kesintiler çok oluyor dosyalar bozuluyor. Quark 7'ye geçmeyi düşünüyoruz ama ne gibi sorunlar yaşarız yada sorun yaşarmıyız tavsiyelerini söylerseniz sevinirim Quark 6.5 vs Quark 7
Quark 7'de otomatik tireleme mevcutmudur. 6.5 da kullandığımız mathmagic çalışır mı?
Yardımlarınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tuvenan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuvenan

Grafiker / Zonguldak

Alt 23-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşım bir yıldır quark 7 kullanıyorum eskileri aratmıyor, kesinlikle geçmenizi tavsiye ederim.

Türkçe tireleme lisanslı paketinde geliyor (MAc&Win)....
Bu mesajdan alıntı yap
cemilonline isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemilonline

Grafiker / Hatay

Alt 24-03-2008 #3
Merhabalar,
Dizgi ekibi olarak quark 6.5 kullanıyoruz. programda kesintiler çok oluyor dosyalar bozuluyor. Quark 7'ye geçmeyi düşünüyoruz ama ne gibi sorunlar yaşarız yada sorun yaşarmıyız tavsiyelerini söylerseniz sevinirim Quark 6.5 vs Quark 7
Quark 7'de otomatik tireleme mevcutmudur. 6.5 da kullandığımız mathmagic çalışır mı?
Yardımlarınız için teşekkürler.
Merhaba Abuzer ÖSS ve benzeri yayınların dizgiciliğini yapıyor iseniz hata Style menusundeki Baseline Shift Sekmesini kulllanmanızdan kaynaklanabilir.

Quark 6.5 vs Quark 7

Bunun dışında başka sebeplerden dolayı hata alacağını sanmıyorum. Bu benim gördüğüm en büyük ve problemin çözümünün bulunmadığını bir hata. Bu hata ile dosya açılmaz duruma gelebilir. Veya dosya kendi kendisini silebilir. Benim tavsiyem çok fazla font kullanmayın. Ve dosyalarınızı parça parça yapın.

Ve QuarkXpress yediyi kullanmanı tavsiye ederim çünkü 6 versiyonunda 50 mb olan bir dosya 7 versiyonu olarak farklı kaydedildiği zaman 5 mb a kadar düşüyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-03-2008 #4
cevaplarınız için teşekkür ederim.

>cemilonline
Baseline shift'i kullanmıyoruz. SBS dergileri hazırlıyoruz. yüksek çözünürlükte resimler kullandığımızdan da kaynaklanıyordur deyip geçiyoruz bakalım 7.3'nunda bu sorunlarla karşılaşacakmıyız Quark 6.5 vs Quark 7
Bu mesajdan alıntı yap

cemilonline

Grafiker / Hatay

Alt 26-03-2008 #5
Anladım abuzerr kardeş. Ancak hatanın ben büyük ihtimalle sizin açtığınız boxların hizalamalarını yaparken yaptığınız hatalar olabilir. Eğer bana çalışmanızdan bir tanesini sadece atmanız mümkün ise (pm olarak mailimi verebilirim) sorunu incelemek isterim. Bana resimler olmadan atsanızda olur. Eğer gönderirseniz kutuların fazla olduğu bir çalışma gönderin.

Character Attributes deki baseline shifti yada scale v.b şeyleri kullanmanızdan veya açtığınız kutuları hizalarken olan bir hata olabilir.

Yüksek çözünürlükte resim kullanıyorsanız eğer mutlaka Quark 7 ye geçmenizi tavsiye ederim. Çünkü dosya boyutu aynı çalışmada %90 boyutu düşüyor.
Bu mesajdan alıntı yap
SEKSU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SEKSU

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-03-2008 #6
Arkadaşlar bu cevapların hepsi yanlış. Bu bir yazılım sorunudur. Quarkta hiçbir işlem sebebiyle kesinti olmaz. Oluyorsa yazılımda sıkıntı var demektir. Mail atıp hata koduna göre yanıt alabilirsiniz. Tabiki satıcı firmadan!
Bu mesajdan alıntı yap

cemilonline

Grafiker / Hatay

Alt 26-03-2008 #7
Arkadaşlar bu cevapların hepsi yanlış. Bu bir yazılım sorunudur. Quarkta hiçbir işlem sebebiyle kesinti olmaz. Oluyorsa yazılımda sıkıntı var demektir. Mail atıp hata koduna göre yanıt alabilirsiniz. Tabiki satıcı firmadan!
Quark 6.5 vs Quark 7

O zaman ben karşılaştığım hatalardan bu şekilde kurtulduysam söyliyim yeni çıkan versiyonda düzeltsinler. Hem belki banada bir ödül verirler.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
quark