Quark 7: Photoshop'ta düzeltilen resim tekrar nasıl import edilir?

QuarkXPress - Quark 7: Photoshop'ta düzeltilen resim tekrar nasıl import edilir? ...

sinans1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinans1

Grafiker / Mersin

Alt 07-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar daha önce Mac üzerinde Quark 4.11'i kullandım. Burda Photoshop'ta düzeltme yapılan resimleri tekrar Quark'ta tanıtmak gerekiyordu. Bunun için Quark'ta resmin üzerine çift tıklayınca "Yayımı al" gibi bir ibare çıkıyordu. Ve ok. yapınca resimin güncel hali direk quark'a geliyordu. Quark 7'de bu neden yok. Ya da var mı. Resim'de düzenleme yaptıktan sonra tekrar ctrl+e yaparak çağırmak zorunda kalıyorum. 4.11'deki gibi bir uygulama bilen var mı? Bu arada 7 versiyonu PC üzerinden kullanıyorum.

Bir ikinci sorum da 4.11'de Measurements araç çubuğu üzerinde, seçili olan resim kutusunde bulunan resmin ismi yazıyordu. (Örn: bir resim alanına tıkladığında içinde resim varsa Measurements araç çubuğunda bir yerde abc.tif yazıyordu. Quark 7'de en kolay nerden bulabiliriz bu resmin ismini?

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asminar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asminar

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Quark 7 de de aynı şekilde resim alanına Item tool ile çift tıklarsanız Modify penceresesi açılır. OPI sekmesinden update edebilir, görselin adını kayıt şeklini ve sayfa numarasını da görebilirsiniz.

Ayrıca PC de araç çubuğundan Utilities altında Usage yi tıklarsanız yada F2'ye basarsanız açılan pencereden dökümanınızada kullanılan bütün görsellerin ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Umarım yardımcı olmuşumdur.
Bu mesajdan alıntı yap
xorkun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xorkun

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 11-02-2010 #3
arkadaşlar merhaba şimdi cs4 de düzelttiğim resmi Quark 8 e nasıl alabilirim sola dayalı olarak
Bu mesajdan alıntı yap