Quark 7-Resim metinle birlikte kaymıyor (hareket etmiyor)

QuarkXPress - Quark 7-Resim metinle birlikte kaymıyor (hareket etmiyor) ...

dilemre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dilemre

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 15-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi günler
Ben bir büyüğümüze kitap çıkarmada yardımcı olmaktayım. Çıkaracağı kitabı ilk yazdırdığı kimse kitabı Quark ta yazmış. Ben ise ilaveler ve düzeltmeler yapıyorum. Kitaptaki Arapça yazıları resim ekler gibi ekliyorum. Ancak çözemediğim bir sorum var. İlavele metinler eklediğimizde, resimlerin (arapça yazıları) bir kısmı metinle birlikte kaymasına karşın, bir kısmı bulunduğu sayfada yapışıp kalıyor, sadece yazılar kayıyor. Sonuçta resim bulunması gereken yerde olmuyor ve başıma bir sürü iş açılıyor.
Resmin metinle birlikte hareket etmesini nasıl sağlıyabilirim. Lütfen yardımcı olun.
Windows xp kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 16-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
indesinge geçiş yaptığımdan tam olarak hatırlayamıyorum ama resmin üstüne çitf tıklayıp en sondaki imlece gelin. :/ nasıl anlatsam isimlerde aklımda değil. resmi metnin arkasına almanız gerek. sizde büyük ihtimalle "item" seçilidir onu "none" yaparsanız sorununuzun çözülebileceğine inanıyorum..
umarım faydalı olur :/
Bu mesajdan alıntı yap

dilemre

Mallesef

Alt 16-01-2009 #3
Mallesef, dediğinizi yapınca, yazılar resmin arkasına geçiyor ancak enter yapınca yine yazılar akıyor ancak resim sabit kalıyor. Ben resmin, yazılarla birlikte hareket etmesini istiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

dilemre

Alt 17-01-2009 #4
hala bana yardım eden yokmuuuuu

Lütfeen
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2009 #5
hala bana yardım eden yokmuuuuu

Lütfeen
resim yazılarla birlikte kaymaz, açıkçası hiçbir vektörel programda hatırlamıyorum böyle bir özelliği, Dreamweaver gibi düşünmeyin Quark'ı... Bir nesnenin, resmin, objenin yazılarla beraber hareket etmesi için yazı alanının içine yapıştırılmış olması gerekir...
Bu mesajdan alıntı yap

dilemre

Alt 17-01-2009 #6
Zaten yazı alanının içinde resimler. Resimdediğim resim ekler gibi eklenen yazılar. bu bir dini kitap.
Ve benden önce bu kitap üzerine çalışan kimsenin eklediği resimler, yazılarla bir likte kayıyor. Benim eklediklerim kaymıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
posthumous fame isimli Üye şimdilik offline konumundadır

posthumous fame

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2009 #7
eklediğiniz resimleri editleyebilir hale getirdiğinizden emin misiniz ?
Bu mesajdan alıntı yap

dilemre

Alt 17-01-2009 #8
"Editleyebilir" hale getirmek nasıl oluyor. Ben yeniyim. Lütfen anlayabileceğim şekilde anlatırmısınız.
Şunu da söylemek isterim. Benden önce bu kitabı hocamız başkasına yaptırmış. Onun metin penceresi içine yerleştirdiği resimler (Arapça yazılar) metinle birlikte kayıyor.
Benim tek amacım metine yazı ilaveleri yaptıkça resimlerin metinde ki yeri değişmeden birlikte kaymaları. Örneğin Resim olarak arapçada bir ayet eklenmiş peşine de meali geliyor. yukarı kısıma yazı ilave edildiğinde bu arapça kaymaz, meali kayarsa yerleri bozulmuş oluyor.

Tam anlaşılması için detaylı yazdım. Umarım anlatabilmişimdir.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2009 #9
bahsettiğiniz arapça yazıları (resim) kopyalayıp metin alanı içine sanki metinmiş gibi yapıştırdığınızda dediğiniz gibi kayması lazım... çünkü o resim artık resim olmak özelliğini kaybedip metinde bir sembol veya bir harf gibi algılanıyor, Yapıştırırken metin ikonu seçili olduğuna emin misiniz? yani metin yapıştırır gibi yapıştırmalısınız...
Bu mesajdan alıntı yap

dilemre

Alt 17-01-2009 #10
Arapçaları resim kutusu açarak yapıştırmak zorundayım. Çünkü Arapçaları değiştiriyor. Sanırım Quark 7 Arapçayı desteklemiyor, ondan.
Ancak herhangi bir fotograf dahi eklemiş olsam bunun metinle birlikte kayması mümkün olmalı...
Günlerdir uğraşıyorum. Lütfen bilen yardımını esirgemesin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
7resim, birlikte, etmiyor, hareket, kaymiyor, metinle, quark