Quark 8'de yazıların altına gölgelendirme

QuarkXPress - Quark 8'de yazıların altına gölgelendirme Sponsorlu Bağlantılar Quark 8de yazıların altına photoshoptaki gibi (flu-püskürtme gibi) gölgelendirme yapılabiliyormus, ama nasıl??? yardımcı olursanız sevinirim....

oslemme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oslemme

Grafiker / İstanbul

Alt 30-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Quark 8de yazıların altına photoshoptaki gibi (flu-püskürtme gibi) gölgelendirme yapılabiliyormus, ama nasıl??? yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 31-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
drop bölümünden yapabilirsin.. fakat baskıdasorunlar yaşaya bilirsin dikkat et..
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-07-2010 #3
Baskıda sorunlar yaşayabilirsin derken neye dayanarak bu kanıya vardın. Quark'ın 8 versiyonunun Indesign'dan aşağı kalır yanı yok. PDF yapın korkmayın sorun olmaz. Freehand değil ki bu güncellenmesin. Takip edin bakın Flash Magic desteğini, interaktif tasarım için programa biraz daha yakınlaşın...
Bu mesajdan alıntı yap
oslemme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oslemme

Grafiker / İstanbul

Alt 02-08-2010 #4
cok tesekkurler droptan hallettim
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 02-08-2010 #5
Baskıda sorunlar yaşayabilirsin derken neye dayanarak bu kanıya vardın. Quark'ın 8 versiyonunun Indesign'dan aşağı kalır yanı yok. PDF yapın korkmayın sorun olmaz. Freehand değil ki bu güncellenmesin. Takip edin bakın Flash Magic desteğini, interaktif tasarım için programa biraz daha yakınlaşın...

şundan kanıya vardım yaptığım dergi lerde drop verince yazı alanı yanındaki herhangi bir alanın veya resmin üzerine basıyor beyaz olarak...

gazetede ise kuark 8 den drop verince yine yazı alanı yanındaki diğer alanların üzerine basıyor ya siyah veriyor ya da beyaz.. bu sorun kuarktan olmayabilir fakat gazetedeki (hürriyet baskı tesislerinde basılıyor gazete) ekranda pdf de sorun yok fakat ripe girince bu hatayı veriyor.. yaklaşık bir aydır denemedeğimyöntem kalmadı ... programsal bi sorun olmayabilir.. zaten ben sorun yaşabilirsin dedim...Quark 8'de yazıların altına gölgelendirme ama filme veya kalıba gönderirken işi oranın RIPi bilgisayarı vs. bunu tanıyamayabilir...
bunun için sorun yaşayabilirsin dedim.. ama senin benim anlattığım bu soruna senin bildiğin bise varsa paylaşabilirsin sevinirim...

iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap