Quark Baskı sorunu

QuarkXPress - Quark Baskı sorunu ...

Quark Baskı sorunu
frp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frp(32)

Grafiker / İstanbul

Quark Baskı sorunu

Alt 23-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar mutlaka forumda vardır ama zamanım cok kısıtlı oldugu için acil 2 soru sormam gerekiyor.

1.si Quarkxpress 7 de tiff i hicbir sekilde cagıramıyorum ne yapmam gerekiyor,
2.si baskıya gönderirken freehand de ki mantık gibi bir dosyanın içinde tüm içerigin olması gerekiyormu? Resimler fontlar vs.

Normalde freehand de calısıyorum ama daha onceki arkadasın quark ta hazırladıgı bir dergide son degisiklikler yapılıp baskıya gonderilecek, degisecek yazı ve resimler var. Baskıya yollarken yapmam gereken extra bırsey varsa yardımcı olmanızı rıca edıyorum.

şimdiden tesekkurler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

:::AmbrosiA::: isimli Üye şimdilik offline konumundadır

:::AmbrosiA:::(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 23-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaslar mutlaka forumda vardır ama zamanım cok kısıtlı oldugu için acil 2 soru sormam gerekiyor.

1.si Quarkxpress 7 de tiff i hicbir sekilde cagıramıyorum ne yapmam gerekiyor,
2.si baskıya gönderirken freehand de ki mantık gibi bir dosyanın içinde tüm içerigin olması gerekiyormu? Resimler fontlar vs.

Normalde freehand de calısıyorum ama daha onceki arkadasın quark ta hazırladıgı bir dergide son degisiklikler yapılıp baskıya gonderilecek, degisecek yazı ve resimler var. Baskıya yollarken yapmam gereken extra bırsey varsa yardımcı olmanızı rıca edıyorum.

şimdiden tesekkurler.
1. sorunuzun cevabı : önce bir alan açmanız ve resmi o alana çağırmanız lazım... bunun için bir dikdörtgen çizin ve araç paletinizden yazı aracını seçip imlecinizle çizdiğiniz dikdörtgenin içine tıklayın... daha sonra ctrl + E ile resminizi import edin...

2. sorunuzun cevabı : klasör içinde tıpkı freehand'de yaptığınız gibi bütün dökümanları olmak zorunda... fontundan resmine kadar herşeyi ile...
Bu mesajdan alıntı yap
frp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frp(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-12-2008 #3
cok tesekkur ederim cok sagolun yardımınız için..
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
baski, quark, sorunu