Quark Express yardım lutfen

QuarkXPress - Quark Express yardım lutfen ...

ilhanCYP isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilhanCYP

Grafiker / Yurtdışı

Alt 17-02-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar 2003'ten berıdır kullanıyorum fakat 4 yıldır ara verdım kullanmıyordum. bugune kadar yazı sutunlarında hıc full yanı sagdan soldan blok calısmadım. yenı bı gazete yapıcam fakat bu ozellıgı kullanmak ıstıyorum. karsılastıgım sorun ise A3 boyutlarında 6 sutun bır gazetenın yazı sutununu 6 ya boldugum zaman sagdan soldan blok ve türkçe tirelemeli çalıştığım halde bazı kelımelerı ve paragraf sonlarını katlediyor ve bazı kelimeleri sutuna yayıyor aralarından neredeyse tren gecer. bu sorunu nasıl çozebilirim ?

Sutunların dar olmasından dolayımı bu sorunu yapıyor acaba ?

Yardımlarınızı beklıyorum

Tesekkurler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ilhanCYP isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilhanCYP

Grafiker / Yurtdışı

Alt 17-02-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Web sayfasındaki haberi kopyaladım ve yazı alanına yapıştırdım.
İstedığim şekilde biçimlendirdim. Bir sorun çıkmadı.

Yukarıda belirttiğim Bu sorun yazıyı word belgesinde yazım şeklinden mi olabilir sizce ?

Bu mesajdan alıntı yap
mehmetince isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetince

Baskıcı / Samsun

Alt 20-03-2014 #3
Evet. Word'de nasıl yazılmışsa o şekilde alıyorsun sayfaya. sana tavsiyem Ofisten kopyalayıp çekmen. daha rahat edersin. bu şekilde yapılan işlemlerde sorun olmaz. fakat yazı çağırarak bunu yaparsan bir sorun daha ortaya çıkarki bu daha kötüdür. bazı yazılarda wordden 4 renk halinde gelen yazılarda ortaya çıkabiliyor. baskıda sorund emek buda
Bu mesajdan alıntı yap