Quark Express'de Otomatik kart Numaraları Yardım

QuarkXPress - Quark Express'de Otomatik kart Numaraları Yardım ...

chaqal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chaqal

Bilg. Teknikeri / Rize

Alt 17-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben bir okula 300 adet ziyaretçi kartı yapacağım fakat her kartta sıra numarası olması gerekiyor. bir A4'e 8 tane sığıyor. yani A4 teki sıra numaraları birbirini takip etmeli 101 - 102 - 103 vs... bana yardımcı olabilirmisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

miço isimli Üye şimdilik offline konumundadır

miço

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
chaqal sana tavsiyem ziyaretci kartlarının ebadında bir döküman açman quark da ve otomatik sayfa no ver ve aynı sayfadan 300 tane çoğalt. 5 dk sürmez işin Quark Express'de Otomatik kart Numaraları Yardım
Bu mesajdan alıntı yap
chaqal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chaqal

Bilg. Teknikeri / Rize

Alt 17-12-2007 #3
peki çıktı alırken nasıl yapacam? kartları standart 86x54 olması lazım. çıktı alırkan 1 A4 e 1 kart mı basacam ozaman?
Bu mesajdan alıntı yap
gezici11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gezici11(43)

Grafiker / Erzurum

Alt 22-12-2007 #4
peki çıktı alırken nasıl yapacam? kartları standart 86x54 olması lazım. çıktı alırkan 1 A4 e 1 kart mı basacam ozaman?
Butün çalışmanı PDF yaparsın. Sonra her sayfayı tek tek resim alanlarına çağırarak montaj yaparsın. Quark Express'de Otomatik kart Numaraları Yardım
Bu mesajdan alıntı yap
serveribrahim99 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serveribrahim99

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 05-01-2008 #5

gecmi cevap vermis oldum bilmiyorum ama ben yinde basit bir sekilde anlatayim...

quark programinda A4 ebatinda dokumanini ac..... sonra pencere bolumunden yukaridaki barlardan layout penceresini ac.... sonra layoutlari kac A4 ebatina ihtiyaci var ise o sekilde layout penceresinden dokumanlarini cogalt... sonra actigin layout penceresinden en ustteki 1. sayfayi sec... daha sonra 8 parca calismani 1.dokumana calistiktan sonra numaralarinida ver.....ondan sonra 1. sayfada yaptigin bu calismayi GRUPLAYARAK copy al.... sonra bir altta bulunan dokumana yani 2. dokumana paste yap.... sonra bu paste yaptigin calismanin uzerinde numaralarini degistir ve birde bundan copy al.... sonra 3.dokumana git ayni islemi tekrarla.... sonra 300 parca isin tamamlandiktan sonra iyice kontrol et isini...yani croslar yerine oturmusmu iyi kontrol et...cunku devamli copy paste olarak calistigin icin croslari yerine oturtamamis olabilirsin...buda iyi olmaz senin icin...neyse kontrol isin tamamlandiktan sonra FILE menusunden EXPORT butonuna gel ve PDF olarak kaydet.... bu kadar.....kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
quark, expressde, otomatik, kart, numaralar, yardm