Quark expreste 21*29 ebadında dergi çalışmasının ölçülerini nasıl açarım

QuarkXPress - Quark expreste 21*29 ebadında dergi çalışmasının ölçülerini nasıl açarım Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar Quark 8 de 21*29 boyutunda yapılcak olan dergi çalışmasının Quark şablonunu nasıl açabilirim baskıda sorun çıkmadan matbaya gönderim aşamalarında da neler yapmam gerekiyor yazarsanız sevinirim yardımlar ...

redriddinghood isimli Üye şimdilik offline konumundadır

redriddinghood

Grafiker / İzmir

Alt 10-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar
Quark 8 de 21*29 boyutunda yapılcak olan dergi çalışmasının Quark şablonunu nasıl açabilirim baskıda sorun çıkmadan matbaya gönderim aşamalarında da neler yapmam gerekiyor yazarsanız sevinirim yardımlar için şimdiden tşk ederim Quark expreste 21*29 ebadında dergi çalışmasının ölçülerini nasıl açarım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 11-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadasım sen dergiyi bilen birine ver veya ona yaptır... daha sayfa açmayı bilmiyorsun buraya yazmaya çalışsak yıkıldım... sorun varsa düzeltmene yardımcı olayım ama programı hiç bilmeden dergi yapmayı düşünmek büyük cesaret istiyor... sayfa açmak istiyorsan ctrl N tuşlarına bas orda sayfa ölçülerini gir sayfanı aç çalışmaya başla...
dergiyi bitirince yaz matbaya nasıl göndereceğini söyleyecem
kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

redriddinghood

Grafiker / İzmir

Alt 11-03-2010 #3
arkadaşım programı biliyorum ztn ve dergiyide açtım çalıştım ama matbaa aşamasına gönderirken 210*297 dergi ve şablonu 220*307 açtım ztn ve herşeyiyle tamamladım. Çözemediğim sorun pdf ayarlarında. PDF'te crossuz yapıp atmaya çalışıyorum fakat etrafında beyaz şerit boşluk bırakıyor. Croslu yapıyorum. Bunda da bleed ayarlarında 0,3 mm taşırma bırakıyorum bu sefer croslar 19*21 ölçülerine atıyor. Sorun bu. Bilmediğimden değil. Bu arada program Quark 8.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 11-03-2010 #4
PDF i nasıl yapıyorsunuz? quarkın çeviricisini mi kullanıyorsunuz.? Aslında quarkla bunun bir çok çözümü var ama 5 yıldır kullanmadığım için anlatmam uzun sürecek. prgram da yüklü değil. Ama anladığım kadarıyla dökümana bleed ayarı vermemişssiniz açarken, bu yüzden bleed vermeye çalıştığınızda ölçüleri sapıtıyor.

Onun yerine, Print menüsünden, pdf yapın, printer'ı adobe pdf olarak seçin, sayfa ölçüleriniz ne ise o şekilde pdf yapacaktır. ayrıca genel arayüzden crossları da atabilirsiniz.

ek olarak, indesign a terfi ederseniz, hiç bir pdf sorunu yaşamazsınız. döküman ayarlarını istediğiniz zaman istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Gerçi ben Quark'ta 6.0 dan sonra ne gibi gelişmeler oldu bilemiyorum. o yüzden size ancak bu kadar yardımcı olabilirim. kolay gelsin.

ayrıca dergi ölçüleriniz ile, print menüsündeki page setup ayarlarınız birebir değilse ölçülendirme yanlış olacaktır. orayı da kurcalamanızda yarar var.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

redriddinghood

Grafiker / İzmir

Alt 11-03-2010 #5
tşk ederim pdfi sizin dediğiniz gibide yaptım ama sonuç yine başarısız ölçüleri ben girmeme rağmen ayarlar yine aynı oluyor yani kendi kafasına göre cros atıyor. ve attığı croslar yine eski ölçüde oluyor. Hiç başıma gelmemişti daha önce böyle birşey Quark expreste 21*29 ebadında dergi çalışmasının ölçülerini nasıl açarım
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 11-03-2010 #6
o ölçü olayı benim de başıma gelmişti. ben de a4 boyutunda bir sayfada çalıştım ama pdf'e çevirince ölçü farklı oluyordu sadece sayfanın eninden boy aynıydı acrobat'ta açıp crop yaptım sayfaları (a4 enine göre yani 21 cm'e crop yaptım) size bir faydası olur mu bilmiyorum ama paylaşmak istedim

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 11-03-2010 #7
ID quark dosyalarını açabiliyor. biraz zahmetle (muhtemelen fontlarda sorun yaratacak) işi ID ye alıp, istediğiniz gibi PDF üretebilirsiniz. Eğer Page setup ayarlarında bile sizin değerler çalışmıyorsa kullandığınız quark sürümü arızalı olmalı. Bu durumda ID sizi kurtarabilir.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap