Quark neden aynı resmi alır?

QuarkXPress - Quark neden aynı resmi alır? ...

mehmetguney isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetguney

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

quark 7.0 da import picture yaptığımda sürekli bir önceki fotoğrafı alıyor!Örnek jpg1 seçiyorum ama bir önceki jpg5 alıyor.Konu hakkında acil yardım lütfen...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gezici11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gezici11(43)

Grafiker / Erzurum

Alt 22-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Böyle bir hata ile hiç karşılaşmadım ama benzer durumlarda şunu yapıyorum. Resim alanını silerek çalışmamı kaydediyorum. Sonra Quark'ı yeniden başlatıp yeni resim alanı açıyor ve resim çağırıyorum. Olmazsa yeni bir Quark sayfası açıp resmi oradan alıyorum. Sonra kutuyu copy yapıp asıl sayfaya yapıştırıyorum. Bazen çözüm oluyor, dene istersen.
Bu mesajdan alıntı yap
serveribrahim99 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serveribrahim99

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 05-01-2008 #3
hicbirseye gerek yok.. programi kapat ve sonra yine ac.... bazen oluyor.... cok uzun sure calisildiginda bilgisayarin guclu degil ise... kafayi siyiriyor quark ve aptal hareketler yapabiliyor....tek cozumu save yap kapa ve tekrar ac... kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
isaydin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

isaydin

Grafiker / Kırıkkale

Alt 18-01-2008 #4
konuya başka bir topic de daha cevap vermistim ama yine de cevaplayım. programı kapatıp açmak belki çözüm olabilir ama bi daha yasamak istemiyorsanız Quarka alacağınız resimleri CMYK ve uzantısını da Tiff yapın. bu sekilde importta hiçbir sıkıntı yasamazsınız. Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
ikikelime isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ikikelime

Hiç Biri / Muş

Alt 18-01-2008 #5
merhabalar arkadaşlar. aynı resmin gelmesi bendede sorun oluyor. fakat ben onu farklı bir şekilde çözdüm. resmin uzantısını falan değiştirmeye gerek yok. bu hata sürekli kullandığım dizgi sayfalarında olduğu için ben yeni bir sayfa açıyorum. resmi oradan sayfaya çağırıyor oradan kopyalıyor diğer sayfaya çakıyorum. bu çözüm bana göre biraz daha hızlı saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
SEKSU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SEKSU

Hiç Biri / İstanbul

Çözümü şöyle yapabilirsin!

Alt 14-03-2008 #6
eski resimi kopyala ve adını değistir. Sonrada at çöpe ve sil! yani resim missin görünecektir orda göster yeni resimi çömüs olursun.
Kolay gelsin. Klasik bir sıkıntıdır. Kolay çözmen gerek!
Bu mesajdan alıntı yap
poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 26-03-2008 #7
eger quark a fotograf import edecekseniz uzantisinin mutlaka CMYK olmasi gerekir, PDF ye donusturuldugunde RGB veya benzeri renkler filme gittiginde siyah cikiyor cok basima geldi.. ayrica arkadaslarin dedigi gibi boyle benzeri bir sorunda yapilacak tek sey resim cagirma kutusunu silip yeni bir kutu acmak o da olmazsa calismayi kaydedip quark i yeniden baslatmak...
Bu mesajdan alıntı yap
feveran2007 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feveran2007

Grafiker / İzmir

Alt 01-04-2008 #8
Ben de bu sorunlarla arada karşılaşıyorum ama programı açıp kapatınca kendiliğinden çözülüyor. büyük bir sıkıntı yaşamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
bedewra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bedewra

Grafiker / Bursa

Alt 05-07-2008 #9
resimlerin isimlerinde benzerlik varsa ve boyutları birebir aynıysa bu sorunu yaşarsın normaldir. eğer kullandığın resimleri photoshopta kırparken aynı boyuta ve özelliklere getiriyorsan sorun çıkarıyor. resimlerin boyutlarında farklılık yap. biri diğerinden 1 milim fazla olsun mesela.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
quark