Quark xpresste gazete tasarlama ilkeleri

QuarkXPress - Quark xpresste gazete tasarlama ilkeleri ...

engin86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

engin86

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar arkadaşlar.Quarkta gazete tasarlamak için detaylı bilgileri nerden bulabilirim? Bir gazete nasıl tasarlanır haber,reklam vb.öğeler nasıl yerleştirilir? gerekli efektler nasıl kullanılır? haberlerde kullanılan arka fontlar vb. çizgiler,yazı fontları gibi konularda bilgilenmek istiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Benim gibi bu programda kendince birşeyler yapmak isteyenlere çok yardımcı olursunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

poseidon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poseidon

Grafiker / Yurtdışı

Alt 25-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ben buna benzer bir paylasim yapmistim sabitte var konu:
http://www.grafikerler.net/gazete-ic...ri-t13151.html

Ama bunun disinda bence bol bol gazete incelemelisiniz internet sitelerinden detayli bilgiyi bulabilirsiniz, ayrica yaratici ve genis dusunmelisiniz. Bunun disindaki seyler zaten tecrubeyle ve zamanla gelisecek seyler... Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
engin86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

engin86

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-03-2009 #3
Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
almigo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

almigo

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 17-06-2009 #4
bütün bu bilgileri bir yerde tabiki bulamazsın biraz forumda araman gerekecek fark farklı yerlerde istediğin bilgiler mevcut eğer gene bulamazsan yardımcı oluruz.
Bu mesajdan alıntı yap
mehmet1221 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmet1221

Baskıcı / Bingöl

Alt 17-06-2009 #5
bence yerel bir gazeteye gidip parasız çalışmak istediğini bu işi yapmak için qurarkı öğrenmek istediğini söyle ve ricada bulun tabi ilerde matbaa açıp gazete basacam deme Quark xpresste gazete tasarlama ilkeleri parasız bir kaç ay takılsan yeterli artık sonrası kendini geliştirmeye kalıyo ve quark çok kolay fazla zor değil çabuk öğrenirsin.
Bu mesajdan alıntı yap