quarkım açılmıyor :(

QuarkXPress - quarkım açılmıyor :( Sponsorlu Bağlantılar Quark Xpress 6.5 kullanıyorum. (Mac'de) dakikalarca bekliyorum açılacak diye ama açılmıyor. En son program sonlandırdan kapatıyorumm. Ne yapam gerekiyor acaba...

dimur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dimur(35)

Grafiker / Ankara

Alt 28-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Quark Xpress 6.5 kullanıyorum. (Mac'de) dakikalarca bekliyorum açılacak diye ama açılmıyor. En son program sonlandırdan kapatıyorumm. Ne yapam gerekiyor acaba
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 29-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Quark Xpress 6.5 kullanıyorum. (Mac'de) dakikalarca bekliyorum açılacak diye ama açılmıyor. En son program sonlandırdan kapatıyorumm. Ne yapam gerekiyor acaba
sistemin ne

system + librariy (kitaplık) + preferences + quark klasörü olacak o klasörün içindeki klasör ve dosyaları sil.. kuarktı tekrar aç düzelecektir...

sorun ise muhtemelen kuark çalışırken bilgisayarın kapanması... çalışırken kuarkın kesilmesi gibi nedenleri olabilir... yardımcı olabildiysem ne mutlu

iyi calismalar... gelişmeleri yazarsın ins quarkım açılmıyor :())
Bu mesajdan alıntı yap

dimur(35)

Grafiker / Ankara

Alt 30-04-2011 #3
sistemin ne

system + librariy (kitaplık) + preferences + quark klasörü olacak o klasörün içindeki klasör ve dosyaları sil.. kuarktı tekrar aç düzelecektir...

sorun ise muhtemelen kuark çalışırken bilgisayarın kapanması... çalışırken kuarkın kesilmesi gibi nedenleri olabilir... yardımcı olabildiysem ne mutlu

iyi calismalar... gelişmeleri yazarsın ins quarkım açılmıyor :())
sistemim mac osX 10.4
dediğin yere baktım ama oradaki quark klasörünün içi boş quarkım açılmıyor :(
Bu mesajdan alıntı yap

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 02-05-2011 #4
sistemim mac osX 10.4
dediğin yere baktım ama oradaki quark klasörünün içi boş quarkım açılmıyor :(

quark dosyanızı baska bir makinede denediniz mi veya bir üst versiyonda...
Bu mesajdan alıntı yap

dimur(35)

Grafiker / Ankara

Alt 02-05-2011 #5
quark dosyanızı baska bir makinede denediniz mi veya bir üst versiyonda...
evet başka bir bilgisayarda ve üst versiyonda dosyayı açmayı denedim ve açıldı. Bu seferde font sorunu oluştu.. Sürekli yayınlarımız var hepsini 6.5 da hazırlıyorum.. quarkım açılmıyor :((
Bu mesajdan alıntı yap

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 03-05-2011 #6
o zaman quark 6,5 makinandan kaldır komple sonra varsa quark 6 kur tekrar ama sorunun büyük ihtimal sistemsel... aynı makinada kuarkın üst versiyonu açar font sorunu yapmaz.. onun için üst versiyon daha sağlıklı olabilir... simdilik aklıma gelenler bunlar... ama bilgisayar önümde olsa mutlaka çözerim quarkım açılmıyor :(

kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap