Quarkta MathMagic ve print sorunu

QuarkXPress - Quarkta MathMagic ve print sorunu ...

Alt 13-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Quark 6.5 programını açmak istediğimde karşıma ilk önce Resim 1 deki uyarı penceresi geliyor. "Manager" butonuna bastığımda ise Resim 2 deki gibi bir pencere açılıyor. "Ignore" butonuna basıyorum ve program açılıyor. Yazı yazıp çıktı alacağım zaman yani "print" te bastığımda çıktı alamıyorum. Resim 3 deki uyarı penceresi açılıyor. Ne "page setup" sekmesi çalışıyor ne de "printer" sekmesi. Bu sorun patronumun bilgisayarında. Nasıl halledebilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bilgisayar macmini, sistem mac os x

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 13-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Mathmagic bir çeşit Mathtype gibi matematiksel işlemleri yapmaya yarayan bir programdır... Bu programı Quark yaması olarak yaptılar ve dahada kolaylaştı iş... Büyük ihtimalle sendeki sorun Mathmagic in quark 6 versiyonu için olanını quark 6.5 extension larına yüklemiş olman... Mathmagic in quark 6.5 sürümü için olanlarından yükle... Xtension klasöründen Mathmagic yamasını çıkar quarkın referancesini sil ve pragramı yeniden aç...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 13-03-2008 #3
Quark'ın referancesini sil demişsiniz. Ama neredeki. Program klasörüne baktım. Böyle bir şey göremedim. Söylemek istediğinizi biraz daha açarmısınız?
Bu mesajdan alıntı yap
ADAMINbiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ADAMINbiri

Grafiker / İstanbul

Alt 13-03-2008 #4
HD/Library/Preferences/Quark/Quarkexpress 6.0/Xpress Preferences.prf... işte bunu sileceksin... Quark programının olduğu klasörün içindeki Xtension dosyasının içindende Mathmagic olanı çıkaracaksın... sonra programı başlatacaksın..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 13-03-2008 #5
Teşekkür ederim. Söylediğinizi uygulayacağım. Umarım sorunum çözülür
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 13-03-2008 #6
Söylediğinizi yaptım. Artık program açılırken herhangi bir uyarı penceresi gelmiyor. Fakat çıktı alma sorunu devam ediyor. Yani "print" komutunu verdiğimde yine Resim 3 deki uyarıyı veriyor ve çıktı alamıyorum. Bunun bir çözüm yolunu biliyormusunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
SEKSU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SEKSU

Hiç Biri / İstanbul

Sürümü tekrar yükle bence!

Alt 14-03-2008 #7
Sürümü tekrar yüklersen olay düzelir bence!:lol:
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
mathmagic, print, quark