Quark'ta Resim

QuarkXPress - Quark'ta Resim ...

Quark'ta Resim
Keri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Keri

Webmaster / İstanbul

Quark'ta Resim

Alt 02-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar,
Quark'ta kitap dizgisi yapıyorum.

Kitapların içinde bazen harita, resim gibi öğeler kullanıyoruz. Resimlerin 300dpi ve birebir boyutta olmasına özen gösteriyorum fakat resimleri çıktı aldığımda resimler printer'da (HP LaserJet) nokta nokta çıkıyor. Yani evet resimde değişiklik yok ama tamamen aralıksız siyah olan yerler küçük küçük noktalar halinde kağıda çıkıyor. Bunu net olarak nasıl çıktı alabiliriz. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tarius isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarius

Grafiker / İstanbul

Alt 02-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selam çıktı alırken dökümanı direkt quarktan printere yollama öncelikle işi postsciprt kaydat ve ardından pdf'e çevir pdf'e cevirirken distiller ayarlarını PDF/X–3:2002'ye getir bu standart bir ayardır ve işi bu şekilde baskıyada yollayabilirsin ya da çalıştığın matbaanın kendi filtreside olabilir varsa onu da kullanabilirsin [tabi quarkta postscript yapmadan önce işin taşmasınıda vermelisin (eğer varsa)]. Bunları yaptıktan sonra resimlerinde bir sorun olmayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Keri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Keri

Webmaster / İstanbul

Alt 02-01-2009 #3
PostScript nasıl yapacağım?
PDF yapmayı biliyorum ama PostScript nasıl yapılır???
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 08-01-2009 #4
Muhtemelen PC kullanıyorsunuzdur
Başlat < Yazıcılara girip
Yazıcı ekle diyorsun
xerox Postscript 4900 sanal yazıcısını kurup yapmalısın
Adobe Acrobat Professional Programını kurmanı öneririm çünkü bu programla beraber Distiller Programı kuruluyor Sanal yazıcıyı kurduktan sonra Adobe PDF yazıcısı değilde xerox postscript yazıcısını seçince *.ps olarak kaydeder
Bu dosyayı distillerden seçip yapman gerek
Standart ayarında iken siyah yazıların 4 renk çıkmasını istemiyorsan eğer Distiller Programında ayarları düzenle deyip Renk bölümüne gelip orada seçili olan " TÜM RENKLERİ RGB'YE ÇEVİR" seçeneğini "Renkleri Değiştirme" olarak değiştirdiğinde sorun yaşamadan pdf yapabilirsin
Ayrıca yazdırırken Quarkta Output sekmesinde resalasyonu yüksek tutmalısın
Bu mesajdan alıntı yap
karizma_09 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karizma_09

Grafiker

Alt 22-03-2009 #5
600 dpi da gönderdiğin için yapıyor yazıcı ayarları+gelişmiş+baskı kalitesini 1200 yaparsan noktacık falan olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
quarkta, resim