"Quark'ta resmin şekline göre yazının da o resmin şeklini alması" yardım...

QuarkXPress - "Quark'ta resmin şekline göre yazının da o resmin şeklini alması" yardım... Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar ben quark ögrenmeye yeni başladım.yavaş yavaş geliştiriyorum.fakat resme göre yazıyı şekillendirme meselesini yapamadım bir türlü.örnek vericek olursak... Burada lucescu'nun resmine göre yazı şekillenmiş.bunu nasıl yapacagımıza dair kısa ...

Alt 12-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben quark ögrenmeye yeni başladım.yavaş yavaş geliştiriyorum.fakat resme göre yazıyı şekillendirme meselesini yapamadım bir türlü.örnek vericek olursak...

Burada lucescu'nun resmine göre yazı şekillenmiş.bunu nasıl yapacagımıza dair kısa yolu anlatmanızı ve püf noktlarını rica etsem yardımcı olabilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

nesrinun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nesrinun

Grafiker / Kastamonu

Alt 12-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Resmi photoshopta dekupe edersin. Resmi Quarka çağırıp yazı alanının üstüne çıkarırsın. (Bring to front). Sonra resmin üstüne bir kere tıklayıp ctrl+t (item) verirsin bu kadar.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 12-11-2008 #3
Resmi photoshopta dekupe edersin. Resmi Quarka çağırıp yazı alanının üstüne çıkarırsın. (Bring to front). Sonra resmin üstüne bir kere tıklayıp ctrl+t (item) verirsin bu kadar.
Arkadaşım aslında demek istedigini anladım fakat photoshopta dekupe işlmeini yapıyorum gerçi phtoshoptada prof deilim onuda söyliym.yani amatörce şu şekilde yapıyorum.photoshopta resmi açıyorum sonra layer ı seciyorum sagdan.sonra lasso tooldan resmi alt tusuna basılı tutarak seciyorum girintili cıkntılı olarak.sonrasında üzerinde ctrl+c yapıyorum.ve quarktaki actıgım yazı alanı üzerinde ctrl+v yapıyorum bu şekilde olmuyo.yani photoshopta biçtigim resmi quarka alamıyorum biyerde bi hatam var..

Birde cok önceden biri göstermişti bana ama hatırlayamıyorum photoshopta 3 tane path muhabbeti yapıyodu dekupe yaptıgın resme öyle bişeyde vardı.

teşekkür ederim bu arada.yinede yardımlarınızı bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-11-2008 #4
pen tool ile imagı dekupe yap. Daha sonra Path menüsüne gel oluşturduğun path'i çift tıkla üst köşedeki menüden clipping path yap 0.2 veya 0.3 değer ver. Sonra eps yada tif olarak imagı kaydet. Imagı Quarka al ve ıtem'den itme ver.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 13-11-2008 #5
öncelikle çok teşekkür ederim ama bi sorunum var.Quarka resmi alamıyorum...eps olarak kaydettim...sonra tmm resim alanı acınca içine alabiliyorum eps dosyasınına sonucta heralde itme denilen olayı yapamıyorum.yani dekupe yaptıgım girintili cıkıntılı şekilde resim alanı olusmuyo.gene kare veya diktörtgen içine almıs oluyorum dekupeyi.nasıl yapıcam bilemedim?
Bu mesajdan alıntı yap
nesrinun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nesrinun

Grafiker / Kastamonu

Alt 14-11-2008 #6
öncelikle çok teşekkür ederim ama bi sorunum var.Quarka resmi alamıyorum...eps olarak kaydettim...sonra tmm resim alanı acınca içine alabiliyorum eps dosyasınına sonucta heralde itme denilen olayı yapamıyorum.yani dekupe yaptıgım girintili cıkıntılı şekilde resim alanı olusmuyo.gene kare veya diktörtgen içine almıs oluyorum dekupeyi.nasıl yapıcam bilemedim?
ilk önce bu adresten dekupe yapmayı öğren
biri bana dekupe öğretsin:)

artı quarkda (bezier picture box tool) aracı ile de dekupe yapabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 15-11-2008 #7
teşekkür ederim arkadaşım..
Bu mesajdan alıntı yap
ZaMaRKoS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZaMaRKoS

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 19-11-2008 #8
İTEM DEĞİL ARKADASIM AUTO İMEGE CTRL+T VE YAZIYI VEYA RESMİ ÜSTE ÇIKARMA F5 TUŞU :tongueout:
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
yardim