quarktan PDF i nasil 300 DPI olarak kaydedebilirim?

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - quarktan PDF i nasil 300 DPI olarak kaydedebilirim? ...

Alt 06-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaslar. birsey danismak istiyorum... formu misafir olarak baya gezdim ama bir turlu su bilgiye ulasamadim...

problemim sudur. ben 20 sayfalik A4 kuse kagida tasarim yaptim. resimlerimi 300 DPI da calistim.. CMYK filan hepsi cok guzel oldu.... fakat yaptigim sayfalari EXPORT menusunden PDF olarak masaustume kaydettikten sonra masaustune kaydettigim bu PDF sayfami photoshopta actiktan sonra DPI 200 olarak gorunuyor. peki bu sayfayi export yaparken DPI300 olarak nasil kaydedebilirim. kafam karisti.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 06-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
photoshopta pdf veya eps gibi dökümanları açarken çözünürlüğünü kendin seçebiliyorsun resimdeki gibi

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 06-03-2008 #3
photoshopta pdf veya eps gibi dökümanları açarken çözünürlüğünü kendin seçebiliyorsun resimdeki gibi

oncelikle ilginize tesekkur ederim arkadasim. sizin dediginiz seyi biliyorum.. yani pdfi photoshopta acip 300DPI yapabilirim ama bu sefer kalitesi bozulmazmi.... benim ogrenmek istedigim... quarktan sayfayi export yaparak PDF olarak 300 DPI halinde neden kaydedemiyoruz... neden sadece 200 DPI olarak kaydediyor masaustune.... acaba bunun bir yolu varmi... yada senin dedigin gibi matbaaya goturmeden once masaustundeki tum pdf sayfalarimi teker teker photoshopta acip 300 DPI mi yapmam gerekiyor... yardimci olursaniz sevinirim..YANI DIREK QUARKTAN 300DPI olarak masaustune kaydedemiyormuyuz acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Ömer DEMİRBAŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer DEMİRBAŞ

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 06-03-2008 #4
şuan kullandığım makinada quark yok ofiste bakıp sorunuzu cevaplandıracağım
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 06-03-2008 #5
şuan kullandığım makinada quark yok ofiste bakıp sorunuzu cevaplandıracağım
sagolasin kardes
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 23-07-2008 #6
arkadaşlar benim elimde photoshop cs ve 3 foto war ancak fotoları 300 dpi yapmam lazım yapamıyorum yardım edermısınız plsss yenı basladım kursa fılan gıttım her yerden denıorum olmuyo nasıl yapıcam
Bu mesajdan alıntı yap
ccckezman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ccckezman

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 23-07-2008 #7
hocam export ettiginde optionsun icinde job opions var ordan ayarliyosun yanlis hatirlamiyorsam bir dene istersen
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 24-07-2008 #8
bence konunun yeri burası değil sen konunu quark bölümüne aç orda yanıt bulursun quarktan PDF i nasil 300 DPI olarak kaydedebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
quarktan, pdf, nasil, 300, dpi, olarak, kaydedebilirim