QuarkXpres 6.0 - 6.5 Türkçe tireleme dosyası

QuarkXPress - QuarkXpres 6.0 - 6.5 Türkçe tireleme dosyası ...

QuarkXpres 6.0 - 6.5 Türkçe tireleme dosyası
Red-Blooded isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Red-Blooded

Fotoğrafçı / İstanbul

Quark 6.0 Tireleme ( hyphenation )

Alt 09-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Edit --- H&Js menüsünden ulaştım. Fakat çıkan sayfadaki ayarların ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı ?

----------------------------------------

[COLOR="Red"]TİRELEME DOSYASI 2. SAYFADADIR![/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gezici11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gezici11(43)

Grafiker / Erzurum

Alt 22-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Edit H&J menüsü yardımıyla tirelemeyi otomatik yaptırabilirsin veya otomatik tirelemeyi durdurabilirsin. En az ve en çok kaç harfte tire atmasını sağlayabilirsin. Elinde standart haricinde tireleme xtensionu varsa programın onu kullanmasını sağlayabilirsin. Quark önümde olmadığından tam açıklayıcı konuşamadım çünkü orada neler vardı hatırlamıyorum QuarkXpres 6.0 - 6.5 Türkçe tireleme dosyası

Bu menüyü kullanarak Türkçe tireleme yaptırmaya çalışıyorsan bilmen gereken şu ki 7 ve üstü Multilanguage versiyonlarda Türkçe tireleme için Paragraf ayarında Turkish seçimi yapmalısın. Buna Edit/Style Sheet menüsünden ulaşabilirsin. A harfi ile gösterilen karakter dizisinde Türkçeyi gösterirsen tireleme otomatik olarak yapılır. Ekleyeceğin her stil için bu ayarı eklemeyi unutmamalısın.
Eğer kullandığın versiyon 7 altındaysa (Quark 5, 6, 6.1, 6.5 gibi) H&J ayarı yapabileceğin bir Türkçe tireleme Xtensionu edinmelisin. Bu yoksa o menü işine yaramaz.

Bende Quark 6.1 için Türkçe tireleme Xtensionu mevcut, isteyen olursa verebilirim. Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
sayet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sayet(40)

Grafiker / İstanbul

ben isterim

Alt 28-12-2007 #3
Edit H&J menüsü yardımıyla tirelemeyi otomatik yaptırabilirsin veya otomatik tirelemeyi durdurabilirsin. En az ve en çok kaç harfte tire atmasını sağlayabilirsin. Elinde standart haricinde tireleme xtensionu varsa programın onu kullanmasını sağlayabilirsin. Quark önümde olmadığından tam açıklayıcı konuşamadım çünkü orada neler vardı hatırlamıyorum QuarkXpres 6.0 - 6.5 Türkçe tireleme dosyası

Bu menüyü kullanarak Türkçe tireleme yaptırmaya çalışıyorsan bilmen gereken şu ki 7 ve üstü Multilanguage versiyonlarda Türkçe tireleme için Paragraf ayarında Turkish seçimi yapmalısın. Buna Edit/Style Sheet menüsünden ulaşabilirsin. A harfi ile gösterilen karakter dizisinde Türkçeyi gösterirsen tireleme otomatik olarak yapılır. Ekleyeceğin her stil için bu ayarı eklemeyi unutmamalısın.
Eğer kullandığın versiyon 7 altındaysa (Quark 5, 6, 6.1, 6.5 gibi) H&J ayarı yapabileceğin bir Türkçe tireleme Xtensionu edinmelisin. Bu yoksa o menü işine yaramaz.

Bende Quark 6.1 için Türkçe tireleme Xtensionu mevcut, isteyen olursa verebilirim. Kolay gelsin.
valla ben isterim 7,2 kullanıyorum ama doğru tireleme yapmıyor harici bir türkçe heceleme var onu kullanıyorum .
ama oda sadece txt dosyalarına yapıyor bol ve italikler kalkıor zor oluyor varsa eğer tireleme extension isterim
Bu mesajdan alıntı yap
gezici11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gezici11(43)

Grafiker / Erzurum

Alt 29-12-2007 #4
Ustad vereyim sorun değil ama senin işine yaramaz ki. Bendeki tireleme Quark 6.1 versiyonu için. Sen 7.2 kullanıyorsun. QuarkXpres 6.0 - 6.5 Türkçe tireleme dosyası
Birde tireleme düzgün değil demişsin. Acaba ayarların düzgün mü?
İstersen aşağıdakileri bir kontrol ediver. Sendeki sürümün hatasız tireleme yapması gerekiyor.
Edit / H&J altından Auto Hyphenation kutusundaki işareti kaldır ve tamam de. Ardından Edit / Style Sheet menüsüne gir ve başında A harfi bulunan 'Normal' isimli karakter şablonunu aç. Orada English olan yeri Turkish olarak düzelt. Böylece senin tirelemenin hatasız yapılması gerekiyor.

Yinede 6.1 bana lazım diyorsan mailini pm at xtensionu göndereyim.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 04-01-2008 #5
dostum bunu lazım o eklentı adresim ***************
Bu mesajdan alıntı yap
ESEN_BMW isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ESEN_BMW

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 05-01-2008 #6
Arkadaşlar ben grafik bölümü okuyorum bana quark programı lazım lütfen yardımcı olabılrmısınz ?
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-01-2008 #7
[COLOR="Red"]Arkadaşlar ben grafik bölümü okuyorum bana quark programı lazım lütfen yardımcı olabılrmısınz ?[/COLOR]
Kuralları okuyunuz.
Bu mesajdan alıntı yap
serveribrahim99 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serveribrahim99

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 05-01-2008 #8
Arkadaşlar ben grafik bölümü okuyorum bana quark programı lazım lütfen yardımcı olabılrmısınz ?

ayni mesaji konu basligi olarak acmistin zaten...ayni mesaji atarak kirlilik yaratmayalim lutfen... gereken cevabi actigin konu icerisinde vermislerdi size..kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
ikikelime isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ikikelime

Hiç Biri / Muş

Alt 14-01-2008 #9
MERHABALAR ARKADAŞLAR
7.0 Quarke kullanıyorum. verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ayar yapmaya çalıştım. fakat benim edit menüsünden girdiğimde denilen yerleri tıklıyorum. fakat turkis diye bir secenek göremedim. bir çok ülke adı var ama turkis diye birşey yok ne yapabilirim acil yardım lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
nurdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nurdemir

Grafiker / Erzincan

Alt 06-02-2008 #10
bende 7.2 kullanıyorum tireleme konusunda sorunlarım vardı evet yardımcı oldunuz çok teşekkür ederim.
:cool1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
burada mevcuttur, dosyasi, quarkxpres, tireleme, turkce