QuarkXpress te run time error hatasi neyden kaynaklanir

QuarkXPress - QuarkXpress te run time error hatasi neyden kaynaklanir Sponsorlu Bağlantılar peki arkadaslari Quarkla ilgili burda acilan bir cok konuya yardimda bulunulmus peki Quark dogru duzgun yuklenio fakat acilirken run time error * calisma zamani * hatasi veriyorsa bunun ...

aysgl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysgl

Grafiker / Ankara

Alt 29-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

peki arkadaslari Quarkla ilgili burda acilan bir cok konuya yardimda bulunulmus peki Quark dogru duzgun yuklenio fakat acilirken run time error * calisma zamani * hatasi veriyorsa bunun sebebi nedir???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 29-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
peki arkadaslari Quarkla ilgili burda acilan bir cok konuya yardimda bulunulmus peki Quark dogru duzgun yuklenio fakat acilirken run time error * calisma zamani * hatasi veriyorsa bunun sebebi nedir???
ne yazıktır ki quark kurulumundan tutunda, kullanımına kadar problemli. özelliklede pc platformunda.

bu hataların en büyük nedenlerinden birizi uluslar arası dil kodlaması ve dil ayarlarından. türkçeye karşı bir allerjisi var. bu hata da bundan kaynaklı bir hataya ve kendisinin yorumlayamadığı bir soruna yol açıyor olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

aysgl

Grafiker / Ankara

Alt 29-12-2007 #3
anladim sayilmaz ama beni sinir ettigini soyleyebilirim yuklemede falan hic bir sorun cikmiyo fakat acilirken fontlari falan hafizasina alio tam acilcak bitti derken bu hatayi veriyor
Bu mesajdan alıntı yap
gezici11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gezici11(43)

Grafiker / Erzurum

Alt 29-12-2007 #4
Aysgl, bu hatanın içinden çıkmak o kadar zor ki! Quark'ın kullandığı kütüphaneleri tek tek bulup ayıklamak ve sisteme tekrar register etmek gerek. Regedit üzerinde de girişleri elden geçirmek gerekiyor. Bu oldukça zahmetli ve doğru yapılmaması halinde olumlu sonuç vermeyen bir süreç.

Bu hata ile karşılaştığımda Program Files klasöründeki Quark klasörünü sildim. Common Files, Document And Settings ve System32 klasöründeki kütüphaneleri yeniledim ve register ettim. Regedit üzerinde de bir kaç girişi kaldırdım ve yeniden yükledim. Yüklemeden sonra Quark doğru çalıştı ama bir süre sonra aynı hatayı tekrar verdi. Bende çözümü formatta buldum. Maalesef format atmadan kurtulmayı başaramadım. QuarkXpress te run time error hatasi neyden kaynaklanir

Ek bilgi: Bu hata PC ortamında Quark 6 ve üstü versiyonlarda ortaya çıkıyor. 7 ve üstü versiyonlarda henüz tanışamadık QuarkXpress te run time error hatasi neyden kaynaklanir
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 29-12-2007 #5
anladim sayilmaz ama beni sinir ettigini soyleyebilirim yuklemede falan hic bir sorun cikmiyo fakat acilirken fontlari falan hafizasina alio tam acilcak bitti derken bu hatayi veriyor
birde şunu eklemek isterim.
fontları tararken dedin.

quark font konusunda aşırı hassas. hassas olduğu kadar da başarısız bi program bana göre.

sisteminde cok fazla font, aynı font ailesine ait font sayısı çok fazla ve fontların arasında arızalı fontlar buna sebeb oluyor dıyebılırız....
Bu mesajdan alıntı yap

gezici11(43)

Grafiker / Erzurum

Alt 30-12-2007 #6
birde şunu eklemek isterim.
sisteminde cok fazla font, aynı font ailesine ait font sayısı çok fazla ve fontların arasında arızalı fontlar buna sebeb oluyor dıyebılırız....
Hatanın sebebi kesinlikle font değil QuarkXpress te run time error hatasi neyden kaynaklanir
Tabii benim yaşadığım Runtime Error hatasından bahsediyorsak. Quark aysgl'e farklı sürpriz yaptıysa bilemem QuarkXpress te run time error hatasi neyden kaynaklanir
Bu mesajdan alıntı yap

aysgl

Grafiker / Ankara

Alt 30-12-2007 #7
peki o değilse ne seni karşılaştığın sorun...
Bu mesajdan alıntı yap
criptos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

criptos

Grafiker / Antalya

Alt 31-12-2007 #8
yukarıda bahsedilen türde bir problemle karşılaştığınızda bilgisayarın dilini Türkçe'den "ingilizce ABD" yapın quark düzgün çalışır
Bu mesajdan alıntı yap

gezici11(43)

Grafiker / Erzurum

Alt 01-01-2008 #9
yukarıda bahsedilen türde bir problemle karşılaştığınızda bilgisayarın dilini Türkçe'den "ingilizce ABD" yapın quark düzgün çalışır
Bendeki hatada bu da işe yaramamıştı. DLLShow programı ile Quarkın kullandığı kütüphaneleri tespit edip sisteme yeniden register etmek zorunda kaldım. Ama aysgl bir denesin. Belki ondaki hatayı çözümler.

Criptos'un çözüm teklifi sendeki sorunu çözerse buraya yazarsın değil mi aysgl?
Bu mesajdan alıntı yap

aysgl

Grafiker / Ankara

Alt 01-01-2008 #10
deneyim tabiki yazarım peki bilgisayarın dili ABD olunca ben diğer çalıştığım programların dilini napıcam biraz karışık geldi QuarkXpress te run time error hatasi neyden kaynaklanir
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
runtime error 70, run, quarkxpress, neyden, kaynaklanir, hatasi, error, time