QuarkXPress yazı alanında iç kenra boşluğu ayarlama

QuarkXPress - QuarkXPress yazı alanında iç kenra boşluğu ayarlama ...

ulala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ulala

Grafiker / Muğla

Alt 08-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

item-modify-text'ten yada ctrl+m ile açılan ve yazı alanının içeri doğru bırakacağı boşluğu ayarlayan bölümde verilen ölçü pt cinsinden. bunu bir türlü cm yada mm'ye ayarlayamadım. bu nasıl yapılıyor, yada yapılabiliyormu?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 08-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kullandığınız Quark'ın hangi versiyonu ve dili ne?
Bu mesajdan alıntı yap

ulala

Grafiker / Muğla

Alt 08-03-2010 #3
pardon, version 8, türkçe (program ingilizce tabii),
Bu arada prefences'ten tüm ölçü ayarları mm'ye göre ayarlı
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 08-03-2010 #4
Sayfa penceresindeki cetvele (üstteki cetvel) sağ click yapıp "Measurements" > CM ya da MM yapmayı deneyin. Aynısını diğer cetvele de (yandaki cetvel) uygulayın. Bu işlemlerden sonra otomatik olarak düzelmesi gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 08-03-2010 #5
item-modify-text'ten yada ctrl+m ile açılan ve yazı alanının içeri doğru bırakacağı boşluğu ayarlayan bölümde verilen ölçü pt cinsinden. bunu bir türlü cm yada mm'ye ayarlayamadım. bu nasıl yapılıyor, yada yapılabiliyormu?

oraya gel vermek istediğin ölçüyü yaz mesela 10 pt yazacağın zaman 10 mm yazarsan 1 milim 10 cm yazarsan 10 cm boşluk verir.. ayarlardan yapamıyorsun ama dediğim şekilde yapabilirsin bir santim vermek istiyorsan her taraftar oraya 1 cm yazarsan 1 santim boşluk verir

ins anlatabilmişimdir QuarkXPress yazı alanında iç kenra boşluğu ayarlama

yani oraya yazmak isteğin ölçünün kısaltılmışını da yazacaksın QuarkXPress yazı alanında iç kenra boşluğu ayarlama
kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

ulala

Grafiker / Muğla

Alt 08-03-2010 #6
Sayfa penceresindeki cetvele (üstteki cetvel) sağ click yapıp "Measurements" > CM ya da MM yapmayı deneyin. Aynısını diğer cetvele de (yandaki cetvel) uygulayın. Bu işlemlerden sonra otomatik olarak düzelmesi gerekiyor.
Measurements'deki ayarlar mm. Prefences'teki tüm ayarlarda mm. ama yazı boşluğunda pt. ekteki şekilde görüldüğü gibi.
Bu mesajdan alıntı yap

ulala

Grafiker / Muğla

Alt 08-03-2010 #7
oraya gel vermek istediğin ölçüyü yaz mesela 10 pt yazacağın zaman 10 mm yazarsan 1 milim 10 cm yazarsan 10 cm boşluk verir.. ayarlardan yapamıyorsun ama dediğim şekilde yapabilirsin bir santim vermek istiyorsan her taraftar oraya 1 cm yazarsan 1 santim boşluk verir

ins anlatabilmişimdir QuarkXPress yazı alanında iç kenra boşluğu ayarlama

yani oraya yazmak isteğin ölçünün kısaltılmışını da yazacaksın QuarkXPress yazı alanında iç kenra boşluğu ayarlama
kolay gelsin

O şekilde oluyor. Ancak bazen tek tek her kenara ayrı ölçü vermek gerekiyor, buda zaman kaybı...
Bu mesajdan alıntı yap