QuarkXPress'te yazıya çerçeve atabiliyormuyuz?

QuarkXPress - QuarkXPress'te yazıya çerçeve atabiliyormuyuz? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar QuarkXPress'te yazıya Photoshop'taki Stroke gibi yazıya (harflerin çevresine) dışhat çizgisi atabiliyormuyuz. Yardımcı olursanız sevinirim...

karizma_09 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karizma_09

Grafiker

Alt 22-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar QuarkXPress'te yazıya Photoshop'taki Stroke gibi yazıya (harflerin çevresine) dışhat çizgisi atabiliyormuyuz. Yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

SOz_K isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SOz_K

Grafiker / İzmir

Alt 22-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim bildiğim outline olarak atayabilirsin ama fontun rengini değiştiremezsin ancak outline rengini değiştirebilirsin. Ne amaçla kullanacaksın bilmiyorum ama bu anlamda Corel'i kullanmanı tavsiye ederim. Counter ile dilediğin sayıda ve kalınlıkta kontur ekleyip hem font hem kontur renkleriyle oynayabilirsin. Quark bu konuda çok sınırlı...
Genelde ikinci bir yöntem de yazıyı CTRL+D ile duplicate edip istediğimiz renkleri verdikten sonra orantılı bir şekilde üst üste bindirmek.
Bu mesajdan alıntı yap
serhendi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serhendi(37)

Yrd. Grafiker / Trabzon

Alt 23-03-2009 #3
Benim bildiğim outline olarak atayabilirsin ama fontun rengini değiştiremezsin ancak outline rengini değiştirebilirsin. Ne amaçla kullanacaksın bilmiyorum ama bu anlamda Corel'i kullanmanı tavsiye ederim. Counter ile dilediğin sayıda ve kalınlıkta kontur ekleyip hem font hem kontur renkleriyle oynayabilirsin. Quark bu konuda çok sınırlı...
Genelde ikinci bir yöntem de yazıyı CTRL+D ile duplicate edip istediğimiz renkleri verdikten sonra orantılı bir şekilde üst üste bindirmek.

ya da yazıyı resim kutusu haline getirip çerçeve atabilirsin içerisine resim çekebilirsin yazıyı seç style tıkla orda text to box a tıkla
yazı resim kutusu haline gelir... belki yardımı olur.. iyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap
karizma_09 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karizma_09

Grafiker

Alt 23-03-2009 #4
Quark'ta bu özellik yok sanırım. Neyse arkadaşlar sağolun teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ozguryemen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozguryemen(39)

Grafiker / Van

Alt 24-03-2009 #5
ya da yazıyı resim kutusu haline getirip çerçeve atabilirsin içerisine resim çekebilirsin yazıyı seç style tıkla orda text to box a tıkla
yazı resim kutusu haline gelir... belki yardımı olur.. iyi calismalar
Böylece Ctrl+B ile çerçev atabilir siniz?
6,0 ve üzeri versiyonlarda Drop Shadow ile de yazıya gölge bile verebilir siniz.
Bu mesajdan alıntı yap
tuvenan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuvenan

Grafiker / Zonguldak

Alt 14-04-2009 #6
Quark'ta bu özellik yok sanırım. Neyse arkadaşlar sağolun teşekkürler
Var.........QuarkXPress'te yazıya çerçeve atabiliyormuyuz?1:
Bu mesajdan alıntı yap
mehmetince isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mehmetince

Baskıcı / Samsun

Alt 27-05-2010 #7
qUARK 7,2 DE VAR DRAP SHADOW SAYESİNDE AMA ONADA KOPYALAYARAK ATARASAN DAHA İYİ DURUR
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-05-2010 #8
QuarkXpress 8 veya 7 kullanıyorsanız, Item menüsünden Convert to Text Box altında anchored komutunu verirseniz daha sonra çerçeve uygulayabilirsiniz. Hatta bu yöntemle hafleri seçip içine herhangi bir görsel dahi yerleştirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap