Çürük Müşteri :)

Web Tasarımı - Çürük Müşteri :) ...

Cevapla
Çürük Müşteri :)
ycakar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ycakar

Webmaster / İstanbul

Standart
Alt 03-03-2012 #71
Sponsorlu Bağlantılar

Bizim Camia Hakkaten hakediyor.

Bize
Güven Duyulmuyor
Zamanında ödeme yapılmıyor
Ön ödeme yapmak istemiyor insanlar
ve daha bir sürü şey

burda ilan verdik sitenin kabahati yok yayınladı sağolsunlar
cumartesi günü için randevu saati verdik.
8 kişiden bir kişi sözünde durup randevuya gelmez mi arkadaş.
vay web sitesi yaptıracak insanların haline.

siz adam olmazsınız. (sözüm meclisten içeri)
Bu mesajdan alıntı yap
halilaydin_46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

halilaydin_46(29)

Grafiker / Kahramanmaraş

Standart
Alt 03-03-2012 #72
                             Sponsorlu Bağlantılar
O zaman bu mesleği bırakmak gerek yoksa nasıl ekmek yeriz ?
Bu mesajdan alıntı yap
Joymen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Joymen

Öğrenci (Grafik) / Batman

Standart
Alt 03-03-2012 #73
Bütün kriterlere uygun iki kişiyi tanıyorum sitelerini yaptım yapmaz olaydım Çürük Müşteri :))
Bu mesajdan alıntı yap
pozi+if isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pozi+if

Grafiker / İstanbul

Standart
Alt 05-03-2012 #74
bazı siteler var firma bilgilerini eklediğin oradan telefonunu alıp biz googleden arıyoruz sizi ilk sırada çıkartalım diyenler oluyor. Son zamanlarda da google maps'den aradıklarını söyleyenler de türedi. Bu arayanlar sizin sayfanızı bile incelemeden ilk sırada çıkaracaklarını söylüyorlar. Hangi kelimede olduğu fark etmez. Zaten hangi kelime için aradıklarını onlarda bilmiyor. Bu sektörde çok sağlam çalışan, gerçekten yaptığı işin hakkını verenler var onlar zaten tavsiye ve referansları ile işsiz kalmaz. Yani sürüsü ile çürüklerim olduğu başka bir meslek daha yoktur.
İşi hakkı ile yapanların ilk mesajda yer alan söylemlerde karşılaştıklarını çok iyi biliyorum. Zira bir firma kuran vatandaş nasılki dükkanına önce tabela taktırıyor, mekanını düzenliyor ise internet sayfasınıda dükkan gibi işletip 500 lira bile ona çok geliyorsa zaten öyle adama iş yapıp önce kendini üzmeye bile değmez.
Bu işi uzun zamandır yapmıyorum ama şuan bu işi yapanların en çok karşılaşacağı söylem eminim ki "100 liraya web sayfası kuruyorlar bizim çocuk da kuruyor. Kendine geçen bir web sayfası yapmış Ne ararsan var içinde. Video bile koymuş. Çok istedin sen Facebook sayfası kursam bedavaya gelir. Bizim çocukda hemen kurar onu." budur.
Yada "sayfayı yapacaksın googlede "beyaz eşya, oturma grubu, çeyiz, yatak odası vs. vs vs" dedim mi ilk sırada çıkacak der 3 gün sonra arar ya bizim site çıkmıyor hiç bir yerde der. Bunları çok iyi tahmin ediyorum.
Birde şu hosting firmalarının verdiği reklam kuponları var. Siteyi yaptıran abimizin reklamı site yarım yamalakken verilmeye başlanan. ("Bizim ali abi site yaptırdı googlede hemen ilk sırada çıktı" denen.) Ürünler konulmuş fiyatlar uydurma kaydırma. Müşteri nerden bilsin arıyor garibim. Sonra abimiz seviniyor hemen fiyatı denk geleni satmaya çalışıyor. Sonra müşteri denk gelmeyeni istiyor. araştırmış tabi orada görünce keriz değilye hemen alsın. Sonra bir kavga bir gürültü müşteri internetten alışverişten de soğuyor. Böyle adamlar sektöre de sağlam bir balta vuruyor tabi. İnternette olumlu olan övülmez ama olumsuz olan facebook profillerinden başlanır anlatılmaya.

Şimdi birde bakıyorum her site yapan seo uzmanı olmuş. Valla nereye gider bu sektör bu halde hiç kestiremiyorum. Haksız mıyım?
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
and#199and#252rand#252k, curuk musteri, mand#252and#351teri

Kapat
Şifremi Unuttum?