Radar Yapımı

Photoshop Dersleri - Radar Yapımı Sponsorlu Bağlantılar 1. 200x200 boyutlarında siyah bir dosya açın.Foreground yeşil background siyah olacak şekilde renkleri ayarlayın.Gradient tool aracı ile yandaki şekli elde edin. 2. 2 px genişliğinde ve ilk seçtiğimiz ...

Radar Yapımı
ahmetbroke isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ahmetbroke(24)

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Dosya22

Radar Yapımı

Alt 01-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

1. 200x200 boyutlarında siyah bir dosya açın.Foreground yeşil background siyah olacak şekilde renkleri ayarlayın.Gradient tool aracı ile yandaki şekli elde edin.
Radar Yapımı
2. 2 px genişliğinde ve ilk seçtiğimiz yeşilden biraz daha koyu olacak şekilde yandaki gibi çizgiler çizin.
Radar Yapımı
3. Filter/distort/polar cordinates`i seçin ve rectangular to polar kutucuğunu işaretleyin ve onaylayın.
Radar Yapımı
4. Eliptical marquee tool ile yandaki şekilde olduğu gibi seçili bir alan oluşturun.Select/inverse ve edit/cut yapın.
Radar Yapımı
5. Sonra CTRL tuşuna basılı tutarak şeklin bulunduğu layera tıklayın.Böylece yuvarlak seçili bir alan oluşur.Edit/transform/rotate`ye tıklayın ve şekli yandaki gibi döndürün.
Radar Yapımı
6. En son olarak yandaki gibi bir kaç şey daha ekleyebilirsiniz
Radar Yapımı

ben bunu yapmak için baya uğraştım hele o 2 px çizgilere çok zaman kaybettim siz bir tane çizin kalını duplicate layer yapın benim aklıma da son anda geldi:rofl:

Alıntı: uzmanweb
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 01-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kullanılan efektler ile güzel bir obje oluşturulmuş. Eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap