Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması Sonuçlandı

Sonuçlanan Grafik Tasarım Yarışmaları - Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması Sonuçlandı Sponsorlu Bağlantılar Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada düzenledikleri para ödüllü logo yarışmasına 828 kişinin 1691 eserle katıldığını belirtti. Eserlerin oluşturulan seçici kurul tarafından ...

YuBayer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Dosya18

Alt 16-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada düzenledikleri para ödüllü logo yarışmasına 828 kişinin 1691 eserle katıldığını belirtti.

Eserlerin oluşturulan seçici kurul tarafından değerlendirmeye alındığını ifade eden Yılmaz, şunları söyledi: "Logo, Recep Tayyip Erdoğan üniversitenin misyon ve vizyonu, üniversite ve Rize ilinin kimliğini ön plana çıkartacak konuya uygunluk, modernlik, grafiksellik, anlaşılırlık, sadelik ve akılda kalıcı olma özellikleri bakımından incelendi. Değerlendirme sonucunda ilk yüz logoyu belirlemiş, 3 Mayıs 2012 tarihinde yapılan değerlendirmede de 100 eser arasından ilk on logo tespit edilmiştir. İlk on arasına giren eserlerle ilgili son değerlendirmede dikkate alınmak üzere, en az üçer adet farklı versiyonlarının çalışılması, logoların açıklamalarının yapılması, esinlenilen bir çalışma, eser veya tarihi eser var ise detaylı şekilde açıklanması ve eklenmesi istenmiştir.

Bu doğrultuda üzerlerinde tekrar çalışma yapılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmiş ve logo yarışması birincisi, ikincisi ve mansiyona layık görülen üç eser tespit edilmiştir. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi logo yarışmamıza eserleriyle katılan herkese, seçici kurul üyelerimize, Üniversite Geliştirme Dernek Başkanlığımıza teşekkür ediyor, logomuzun üniversitemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz."

Logo yarışmasında birinci seçilen eserin İstanbul Kağıthane İlçe Kaymakamı Akın Varıcıer’e ait olduğu açıklandı. Logo yarışması ikincisi Melahat Ocakçı olurken, 1’inci mansiyon ödülünü Murat Bektaş, 2’inci mansiyon ödülünü Murat Buğra Aşçı, 3’üncü mansiyon ödülünü ise Davut Bekar’a ait logolar aldı. Yarışmada dereceye giren adaylara toplam 18 bin TL para ödülü verilecek. Bu arada birinci seçilen logoda Başbakan Erdoğan’ın isminin baş harfleri ile Rize’nin çayı ve yeşil doğası ile Karadeniz’den esinlenildiği belirtildi.

Kaynak: Milliyet
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-05-2012 #3
Bir saniye ben mi yanlış okudum, biri beni aydınlatsın lütfen..

"Logo yarışmasında birinci seçilen eserin İstanbul Kağıthane İlçe Kaymakamı Akın Varıcıer’e ait olduğu açıklandı."

Sayın kaymakam oldukça marifetliymiş yahu..
Bu yarışmaların belirli kriterleri neden olmaz anlamış değilim..
Yani bir kere de şu işi ehline bıraksalar..

Çalışmaya baktığımda ilk düşündüğüm "eminim çok daha iyileri vardır, zira 1691 eser katılmış.." yönündeydi.
Birincinin kim olduğunu gördüğümdeyse tekrar tekrar okuma gereği duydum Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması SonuçlandıDRecep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması Sonuçlandı

Ne diyelim yazık olmuş üniversiteye.. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması SonuçlandıD
Bu mesajdan alıntı yap

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-05-2012 #4
Bir saniye ben mi yanlış okudum, biri beni aydınlatsın lütfen..

"Logo yarışmasında birinci seçilen eserin İstanbul Kağıthane İlçe Kaymakamı Akın Varıcıer’e ait olduğu açıklandı."

Sayın kaymakam oldukça marifetliymiş yahu..
Bu yarışmaların belirli kriterleri neden olmaz anlamış değilim..
Yani bir kere de şu işi ehline bıraksalar..

Çalışmaya baktığımda ilk düşündüğüm "eminim çok daha iyileri vardır, zira 1691 eser katılmış.." yönündeydi.
Birincinin kim olduğunu gördüğümdeyse tekrar tekrar okuma gereği duydum Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması SonuçlandıDRecep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması Sonuçlandı

Ne diyelim yazık olmuş üniversiteye.. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması SonuçlandıD
Asıl ilginç olan bu !

RTE Üniversitesi için hazırladığım logo ve muhtemelen 1. gelecek logo...
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-05-2012 #5
Asıl ilginç olan bu !

Cidden bomba bu ya....
Bu ne yaa nasıl bi organizasyondur bu...
Ciddiyetten bu kadar uzak bu kadar komik başka bi yarışma daha görmedim..

İşin aslını feci merak ettim doğrusu, kim kimden arakladı acaba Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması SonuçlandıD
Bu mesajdan alıntı yap

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-05-2012 #6
Cidden bomba bu ya....
Bu ne yaa nasıl bi organizasyondur bu...
Ciddiyetten bu kadar uzak bu kadar komik başka bi yarışma daha görmedim..

İşin aslını feci merak ettim doğrusu, kim kimden arakladı acaba Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Logo Yarışması SonuçlandıD
Okeye 4ncü aranıyor...zaten kimin kazanacağı kafadan belli...diğer katılımcılar konu mankeni...
Bu mesajdan alıntı yap
graphicer25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicer25

Grafiker / İstanbul

Alt 16-05-2012 #7
Asıl ilginç olan bu !

Birinci olan logoyla aynı kompozisyon. muhtemelen tasarımcı bır kac calısmayla katılmıs yada ılk 10'a kalıp tekrar uzerınde degısıklıkler yapılırken son halını almış
Bu mesajdan alıntı yap

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-05-2012 #8
Okeye 4ncü aranıyor...zaten kimin kazanacağı kafadan belli...diğer katılımcılar konu mankeni...
Sahiden öyle olmuş..
Yani senaryo süper, piyonlar hazır, tek hamleye kalmış iş..

Yani bu kadar alenen yapılanı da görmemiştim doğrusu, hala şaşkınım..
Vay bea! Etik değerlerimizin geldiği nokta...
Bu mesajdan alıntı yap

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 16-05-2012 #9
Birinci olan logoyla aynı kompozisyon. muhtemelen tasarımcı bır kac calısmayla katılmıs yada ılk 10'a kalıp tekrar uzerınde degısıklıkler yapılırken son halını almış
Sorun yarışma sonuçlanmadan bu görsellerin burada nasıl yeraldığı !
Daha doğrusu kaymakam beyin logosuna kimler erişim hakkına sahipti ki, buralara kadar taşındı.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicer25 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicer25

Grafiker / İstanbul

Alt 16-05-2012 #10
Sorun yarışma sonuçlanmadan bu görsellerin burada nasıl yeraldığı !
Daha doğrusu kaymakam beyin logosuna kimler erişim hakkına sahipti ki, buralara kadar taşındı.
Maalesef ülkemizde logo yarışmaları en fazla bu kadar yapılabiliyor(!)
TL simgesi yarışmasında da benzer şeyler olmuştu. Birinci olması beklenen logo bir anda 2. olup yerine başka bir logo seçilmişti...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları