Reklam ajansında çalışan grafikerlerle ilgili bilgi verebilir misiniz?

Reklam Sektörü - Reklam ajansında çalışan grafikerlerle ilgili bilgi verebilir misiniz? ...

Lune isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lune

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 11-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,
Ben bir grafik öğrencisiyim, meslekle ilgili aklımda bazı soru işaretleri var bu nedenle, reklam ajanslarında bir garifikerin ne tür işler yaptığını, nelerden sorumlu olacağını, yaptığı işlerin detaylarını, aşamalarını, nelere dikkat etmesi gerektiğini, programlara ek olarak neler hakkında bilgisi olması gerektiğini merak ediyorum...
Mesleği yapmış/yapmakta olan biri bana yapılan işler, türleri vb. ile ilgili detaylı bilgi verebilir mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

larana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

larana

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gidip bizzat görmelisin. Stajyer olarak çalış bir ajansta ve kendin deneyimle..
Bu mesajdan alıntı yap
Büşra Giritoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Büşra Giritoğlu(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2009 #3
arkadaşa katılıyorum bunu kendin görmen lazım bu çalıştığın ajansa görede değişir. mesela bazı ajanslar web tasarımı yapar bazıları yapmaz çoğunlukla broşür, katalog, kurumsal kimlik, afiş, ilan vs. işler yapılır. yaptın işi baskı aşamasına kadar hazırlarsn ve matbaya verirsn çalışmada olabilecek hatada sen sorumlusundr matbadakiler zarar vermedi takdirde, mesela stajerlere daha çok verilen işlerden biride maket yapmaktr mesela bir kataloğun maketini yaprsn müşteriye sunmak için butarz şeyler.
Bu mesajdan alıntı yap
Lune isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lune

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 11-08-2009 #4
Acemiliğimi mağdur görün, şu anda staj yapabilecek konumda değilim elbette ben de en kısa zamanda ilk elden tecrübe etmek isterim, fakat şu anda mümkün olmadığı için ben de en azından sorarak ve araştırarak olabildiğince bilgi edinmeye çalışıyorum.

yine acemiliğimi mağdur görün merak ettim, katalog maketi dediniz, o nasıl bir şeydir? Bir tür taslak gibi bir şey mi?
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2009 #5
Acemiliğimi mağdur görün, şu anda staj yapabilecek konumda değilim elbette ben de en kısa zamanda ilk elden tecrübe etmek isterim, fakat şu anda münkün olmadığı için ben de en azından sorarak ve araştırarak olabildiğince bilgi edinmeye çalışıyorum.

yine acemiliğimi mağdur görün merak ettim, katalog maketi dediniz, o nasıl bir şeydir? Bir tür taslak gibi bir şey mi?
Bahama adaları güzeldir
Dediğimde ne düşünürsün..
Güzel biryerden ibarettir.. aklına gelecek şey bu ve yaklaşık biraz fazlası yada azı..
İşi işte görmek en güzelidir ve öğreticidir..

Ajanslar aklına gelecek her işi yapmaz..
Kimi basın konusuna yönelmiştir..
Kimi tasarıma yönelmiştir.
Kimi başka dallara kendini yönlendirmiştir..

Mesela İstanbul'da x bir firma, kartvizit konusunda kendini geliştirmiştir.. 60 grafikeri vardır ve banka da sıra alırsın yaa aynı o şekil sıra numarası alır kartvizit yaptırırsın aynı gün elinde olur..

ßenim çalıştığım yer mesela kağıt üzerinde görebileceğin herşeyi yapabilir..

ßunların hepsini yazarak anlatabileceğimi sanmıyorum..
Bu mesajdan alıntı yap
Büşra Giritoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Büşra Giritoğlu(28)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2009 #6
Acemiliğimi mağdur görün, şu anda staj yapabilecek konumda değilim elbette ben de en kısa zamanda ilk elden tecrübe etmek isterim, fakat şu anda mümkün olmadığı için ben de en azından sorarak ve araştırarak olabildiğince bilgi edinmeye çalışıyorum.

şöyle oluyor yani bir katalog tasarımı yaptın onun çıkışını atıyorum mesela kataloğun 2sayfası A3ten oluşuyo tektek sayfaların çıkışını alırsın kesip yapıştırısn birleştirirsn bunu katalog haline getirirsin ve temiz bir şekilde müşteriye sunarsınReklam ajansında çalışan grafikerlerle ilgili bilgi verebilir misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
illegal68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

illegal68

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Aksaray

Alt 14-08-2009 #7
tabela reklamında çalışıyorsan tabela tasarımı yaparsın matbaa gibi biryerde çalışıyorsann
kartvizit broşür davetiye vb. şeylerin tasarımını yaparsınn
Bu mesajdan alıntı yap
illegal68 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

illegal68

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / Aksaray

Alt 14-08-2009 #8
yaff internet üzerinden tasarım yapıp para kazanamazmıyızzz
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 14-08-2009 #9
yaff internet üzerinden tasarım yapıp para kazanamazmıyızzz
Türkçe'mizi güzel kullanıp, çalışmalarınızdan örnekler eklerseniz çalışma şansınız daha yüksek.
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 16-08-2009 #10
Önce tasarımı küçük şeylerden başlayacağız, kelimeleri doğru yazacağız, kendimize güzel bir nik bulacağız, yani ilkin tasarımı kendimizden başlacağız. Para kazanmak zor bir zanaat.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları