reklamcının günlük işi ?

Reklam Sektörü - reklamcının günlük işi ? ...

reklamcının günlük işi ?
yavuz94 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yavuz94

Öğrenci (Diğer) / Tekirdağ

reklamcının günlük işi ?

Alt 02-07-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

MErhaba arkadaşlar.Ben ileride reklamcılık veya halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümünü okumak istiyorum.Bu bölümlerden çıkınca doğlar olarak reklamcı,marka yönetiisi falan olunuyor bildiğim kadarıyla.Fakat bu olay benim bildiğim gibi dğeilmiş,ve merak ettiğim bir soru var;

Arkadaşlar diyleimki reklamcı olarak bir ajansta işe başladım.Benim günlük işim ne olacak?Ya da reklamcı da değil sadece.Saydıüım bölümlerden birisinden mezun olduktan sonra hangi meslekleri seçebileceğimizi biliyorsanız,o mesleklerin bünlük işini yazın lütfen.

Cevap verirseniz çok çok mutlu olurum.iyi günler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 06-07-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Reklamcı olarak işe başlayamazsın. İşyeri senin değilse tabireklamcının günlük işi ?. Müşteri temsilcisi (müştem, pazarlama) olarak işe başlarsın. Sende yetenek, reklam zekası, azim ve canavarlık varsa zamanla yükselir. Proje yönetimi, marka yönetimi gibi alanlara geçersin.

Müştem oluncada yapacağın şey müşteri ile ajans arasındaki irtibatı sağlamak. Gerektiğinde hem müşterinin hem de ajansın çıkarlarını düşünmek. Müşteriyi kafalamak reklam fikrini kafasına sokmak gibi görevlerin olacak. Bir nevi pazarlama yani.

Daha önce de dedim pazarlama, reklam ayağı olan işletmelerde çok küçük ihtimallerle iş bulabilirsin. Zaten piyasadaki kendine ajans, reklamcı diyenlerin %99'u ajans yada reklamcı değildir. Dolayısıyla da böyle mezunlara pek ihtiyaç olmaz. Çıkan mezunlar genelde basın kuruluşlarında yada benzer birimi olan devlet/özel dairelere kapak atmaya çalışır.
Bu mesajdan alıntı yap

yavuz94

Alt 13-07-2010 #3
yardımınız için çok teşekkür ederim. Dediklerinizi anladım reklamcının günlük işi ?
Bu mesajdan alıntı yap
izge isimli Üye şimdilik offline konumundadır

izge

Öğrenci (Diğer) / Mersin

Alt 12-08-2010 #4
şahsen ben reklamcılık okumadım reklamcı değilim..ama grafikle ilgileniyorum,ve bir grafiker olarak reklam piyasasında iş var diye yazar hep..ama daha değişik bir sürü alan,tepede işler,çeşit çeşit..tabi,sanata ilgi duyuyosan.. iletişim,aynı zamnada..
Bu mesajdan alıntı yap

yavuz94

Alt 12-08-2010 #5
Nasıl yani? Biraz daha açık olur musunuz reklamcının günlük işi ?
Bu mesajdan alıntı yap
essajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

essajans

Grafiker / İzmir

Alt 13-12-2010 #6
reklamcılık oldukça geniş bir tanım... öncelikle kendine hedef seçmelisin. reklamcı;reklam veren ve ajans arasında dönen trafiği yönetir. ya bir takımı yönetir yada bu takımın bir parçası olursun. yazdıklarından anladığım kadarıyla senden iyi bir müşteri temsilcisi olabilir. müşteriyi dinler bağlı bulunduğun ajans ile aradaki iletişimi sağlarsın.inglizce biliyorsan ''tested advertisement methods'' kitabı sana yol gösterecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

yavuz94

Alt 16-12-2010 #7
İngilizce kitap okuyacak kadar bilmiyorum ingilizceyi :S Müşteri temsilciliği kulağıma hoş geldi reklamcının günlük işi ? ama her mesleği güzel geliyo bana bu bölümün xD herhangi birisinde uzmanlaşıcam inşallah okulu okuyup.
Bu mesajdan alıntı yap
osman_35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

osman_35

Öğrenci (Grafik) / Kars

Alt 24-02-2011 #8
ben açık hava reklam ürünleri ve serigrafi programı okudum ama mezun olmadan bölüm kapandı. mezun oduk ama iş veren yok bu sektörede çalışcaksan cıraktan olcak yada torpilin olcak
Bu mesajdan alıntı yap
mahmut0234 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mahmut0234

Matbaacı / İstanbul

Alt 24-02-2011 #9
osman_35 sana katılıyorum. daha önemlisi torpilin olacak. yoksa az maaş alırsın
Bu mesajdan alıntı yap

yavuz94

Alt 24-02-2011 #10
okul gerekmiyo yani öyle mi? okul okuduktan sonra nolcak peki? :S