Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum

Graficafe - Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum Sponsorlu Bağlantılar Frederic Beigbeder'den çeviri olan bu yazı oldukça ilgimi çekti paylaşmak istedim..Haksızmı ? değil mi ? yorum bizim ..... [ [COLOR="Blue"]Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum. Ben size en pis şeyleri ...

mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 21-07-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Frederic Beigbeder'den çeviri olan bu yazı oldukça ilgimi çekti paylaşmak istedim..Haksızmı ? değil mi? yorum bizim .....
[Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum
[COLOR="Blue"]Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum. Ben size en pis şeyleri bile satan adamım. Asla sahip olamayacağınız o şeylerin hayalini kurduran... PhotoShop'ta rötuşlanmış kusursuz bir mutluluk. Kılı kırk yararak oluşturulmuş görüntüler, moda müzikler.
Zar zor biriktirdiğiniz paralarla, son kampanyada itelediğim rüyalarınızın arabasını satın almayı başardığınızda, ben onu çoktan demode etmiş olacağım. Ben üç model önde gidiyorum ve her zaman sizi hüsrana ugratmanın bir yolunu bulurum.
Glamour (cazibe); attığınız her adımda sizden biraz daha uzaklaşan o masal ülkesinin adıdır. Sizi yenilik bağımlısı yapıyorum. Yeniliğin avantajı, hiçbir zaman yeni kalmamasıdır. Her zaman bir öncekini eskitecek yeni bir yenilik bulunuyor.
Salyalarınızı akıtmak: Benim görevim bu. [COLOR="Red"]Benim mesleğimde kimse mutlu olmanızı istemez, çünkü mutlu insanlar tüketmezler.[/COLOR]
Çektiğiniz acı, ticareti canlandırıyor. Bizim jargonumuzda buna "alışveriş sonrası düş kırıklığı" deniyor. Size acilen bir ürün gerekiyor; ama ona sahip olur olmaz bir başkasına gereksinim duyuyorsunuz... İhtiyaçlar meydana getirmek için kıskançlığı, acıyı, doyumsuzluğu körüklemek gerekiyor: İşte benim savaş gereçlerim bunlar. Hedefim ise sizsiniz... [/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 21-07-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İşte benim savaş gereçlerim bunlar. Hedefim ise sizsiniz...

Teşekkürler bu yazıyı paylaştığın için. Dediğin gibi ilginç ve okunması gereken bir yazı büyüklüğü ve ufku anlatıyor...
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 21-07-2007 #3
aklıma tvde çıkan reklamlar geldi şimdi.. Örneğin bir zayıflama aleti bi resim çıkıyor önce ve sonra.. daha geçen foruma bikaç youtube ekledim bakımsız bir kadını, harika bir kadına çeviriyorlar gözümüzü boyamak iki photoshop butonunun ucundaReklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum adam itiraf etmiş zatenn salyalarınızı akıtıcam demişReklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum
yani eh işteyi mükemmel göstermek işi
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 21-07-2007 #4
Aslında üstadın vurgulamak istediği bence 1980 sonrası oluşan Vahşi Tüketim Toplumu olmamız.. Vahşi tüketim ise Reklamla ilgilenen bizlerin önünü açmıştır.. Yoksa hayatımızda varolacak olan tek ajans REKSAN olarak kalacaktı.. Peki vahşi tüketim yada biraz abartır isek vahşi kapitalizmin boyutları ilerledikçe ülke ve dünya olarak bir yıkımın eşiğine mi gidiyoruz.. Çabuk tüketmeye başladığımız son 20 yıldır her şeyi tüketir olduk Farkına varmadan da ilişkilerimizi ve dostluklarımızda çabuk tüketmeye başlamadıkmı ?..
"sizin üzüntüleriniz bizim mutluluklarımız" tezi artık tez olmaktan öte hayatın gerçeği haline geldi.. Kredi kartları, cep telefonları, ipodlar, pc.ler gameboy lar, PS ler .. bizim utsuzluklarımızın birer eseri değilmidir. elbette ihtiyaçtır.. ama çabuk tüketmek neden ihtiyaç oluyor.. bu noktada reklamcılar devreye giriyor.. ve bence "Kainatı Kirletiyorlar"..
Bu sözlerimde alınacak olan arkadaşlar olur ise reklamcılardan kastım küresel sermayeyi elinde bulunduran kuvvetlerdir.. Yoksa Tekirdağ'da , Bursa da ,Alanya'da yada Osmaniye de varolma savaşı veren reklam ajanslarından bahsetmiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 21-07-2007 #5
Kendini çok güzel ifade etmiş.

Güzel bir yazı. Okunmalı...

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 22-07-2007 #6
Yazıyı ekleyen arkadaşa çok teşekkürler...
Hayatın acımasız gerçekleri ; ürün iyi veya kötü, işimiz ürünü en iyi şekilde göstermek ve insanları cezbetmekse biz de bunu başarıyorsak bahsi geçen bey efendiye katılıyorum Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum

Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
peri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

peri(38)

Happy Woman

Grafiker / Çanakkale

Alt 23-07-2007 #7
kesiinlikle çok güzel bir yazı
Bu mesajdan alıntı yap
miço isimli Üye şimdilik offline konumundadır

miço

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2007 #8
adam olayı çözmüş...

aklıma deterjan reklamı geldi... [kirlenmek güzeldir] Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2007 #9
adam olayı çözmüş...

aklıma deterjan reklamı geldi... [kirlenmek güzeldir] Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum
Benim de aklıma Sprite reklamı gelmişti bu yazıyı okuduğumda Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum gerçekten çok beğenerek izlediğim reklam şu sıralar TV de dönüyor mutlaka izlemişsinizdir.

Sprite'tan Acımasız Gerçekler:
"Sprite içen birini gördüğünüzde susamanız psikolojiktir"

İtirazı Olan? Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum

süper reklam...
Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 23-07-2007 #10
Yazıyı paylaştığın için teşekkürler,

Sprite'tan Acımasız Gerçekler:
"Sprite içen birini gördüğünüzde susamanız psikolojiktir"

İtirazı Olan? Reklamcıyım. Evet, kainatı kirletiyorum