Render alırken ram hatası alıyorum

3D Studio Max - Render alırken ram hatası alıyorum ...

baterist83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baterist83

Grafiker / Ankara

Alt 07-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ARKADAŞLAR ÜÇ BLOKLU BİR SİTE ÇALIŞMASI YAPIYORUM AMA DAHA SADECE BİNALAR BİTMİŞKEN BİLE RENDER ALAMIYORUM... RAM HATASI VERİYO... SAHNEYİ BU KADAR KASAN ŞEYLER SİZCE NEDİR... VE KURTULMANIN YOLU NEDİR... ACİL YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR...

BİLGİSAYAR ÖZELLİKLERİ

İNTEL core i7 cpu 2,93 Hz 8 çekirdek
4 gb ram
gforce gtx 470
64 bit iletim sistemi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ezentere isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ezentere(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Hocam şeffaf bir şeyler kullanmış olabilir misin?
Buzlu cam gibi...
Bu mesajdan alıntı yap
MehmetRecepOzdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 07-07-2011 #3
sahnedeki poligon sayısı nedir?7 tuşuna basın ve sahnenizdeki poligon sayısına bakın muhtemelen en olmadık yerde aşırı poligon kullanımından kaynaklanan bi sorun vardır.tabi bu sistem özelliklerine göre 4 ila 5 milyon poligon sayısında kasma yapar.eğer kaplama vermiş herşey tamamda vray render sırasında hata veriyorsa hatayı ve vray ayarlarının bi ekran görüntüsünü atmanda fayda var
Bu mesajdan alıntı yap
baterist83 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baterist83

Grafiker / Ankara

Alt 08-07-2011 #4
ya poligon sayısı 3 milyonun üzerindeymiş.. hadi onları daha düz objelerle değiştirdim diyelim.. ama bu objeleri illa kullanmam gerekirse ne yapıcam? yani hep düz şeyler kullanmıyorsunuzdur sonuçta.. son derece kalabalık sahnelerde çalışılabiliyor. ama render sorunu nasıl çözülüyor?
Bu mesajdan alıntı yap
forsuccessfull isimli Üye şimdilik offline konumundadır

forsuccessfull

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 21-10-2011 #5
Sahnede asırı polıgon oldugunu dusunuyosan ve bu yuzden sorun yasıyosan. Polıgonu fazla olan objelerın sahnede olması gerekıyosa ama uzerınde tekrar ıslem yapmıyosan soyle bı guzellıgını kullanabılırsın maxın. Obje secılı ıken sag tusa basarak object propertıesı tıkla acılan pencerede asagıda display properties kısmındakı display as box secenegını aktıve et bu sayede objen sadece cızgı halınde gozukmus olacak ekranda herhangı bı kasma yapmayacaktır. render alırken objen nasıl ıse o sekılde normal olarak gozukecektır. Umarım yardımcı olabılmısımdır.
Bu mesajdan alıntı yap