Render alırken resimler görünmüyor

Edius - Render alırken resimler görünmüyor Sponsorlu Bağlantılar Merhaba videomu hazırladım. AVCHD formatında render alıyorum. Videoyu izlemeye başladığımda bazı resimlerin görünmediğini ve siyah ekran çıktığını fark ettim. Bunu nasıl çözebilirim. Mpeg e render aldığımda sorun çıkmıyor......

asdasdaerk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asdasdaerk

Grafiker / Hatay

Alt 03-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba videomu hazırladım. AVCHD formatında render alıyorum. Videoyu izlemeye başladığımda bazı resimlerin görünmediğini ve siyah ekran çıktığını fark ettim. Bunu nasıl çözebilirim. Mpeg e render aldığımda sorun çıkmıyor... Render alırken resimler görünmüyor
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efrom_cs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efrom_cs

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bütün fotoğraflarda mı oluyor bu siyah ekran olayı yoksa bir kaçtanesinde mi?
Bu mesajdan alıntı yap

asdasdaerk

Grafiker / Hatay

Alt 03-10-2011 #3
sadece bir kaç tanesinde ama her render da değişiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

efrom_cs

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-10-2011 #4
çok tuhafmış. AVCHD formatnda hiç çalışmamıştım ama şimdi deniyorum. bir sorunla karşılaşırsam yazarım yine. Sorununuzu da araştırmaya başladım ama pek bir şey bulamadım, sonuçları yine paylaşıcam.
Bu mesajdan alıntı yap

asdasdaerk

Grafiker / Hatay

Alt 03-10-2011 #5
Teşekkür ederim. Bende öncesinde 8 taneye yakın çıktı aldım bu formatta ve aynıu video üzerinde. Şimdi nedense böyle bir sorunla karşılaştım
Bu mesajdan alıntı yap

efrom_cs

Hiç Biri / İstanbul

Alt 03-10-2011 #6
anladığım ve araştırdığım kadarıyla bu AVCHD formatının dolayısıyla SONY ve PANASONIC'in bir hatasıymış, yani programın değil formatın bir sorunuymuş. Sony bu konuda bir progr***** yayınlamış, programı bulamadım ama mantığı şu: fotoğraflarını avi klibine çevirmeni önermiş.
ancak bazı yerlerde de formatın düzeltildiğini ancak programların henüz bu güncellemeyi adapte etmediğini yazmışlar. Edius v6.03 kullanmayı dene bakalım bir de. Bir diğer öneri de bilgisayarın belleğinin yetersiz olduğu ve JPEG yüksek kalite olduğu için programın fotoğrafları buffer edememesi yönünde. Çözüm olarak da Jpeg fotoları PNG ye çevirmek sunulmuş. bunları sırasıyla bi denemeni öneririm, bna en mantıklısı fotoğrafları bir başka video formatına çevirmek olarak göründü. edius'ta timeline üzerinde in/out verip shift+q ya basarak bu render işini hızlı bir şekilde yapabilirsin.
Sonuçlarını bekliyorum Render alırken resimler görünmüyor
Bu mesajdan alıntı yap

asdasdaerk

Grafiker / Hatay

Alt 03-10-2011 #7
Sonuç olumlu Render alırken resimler görünmüyor ama bu sefer kalite düştü gibi. Yüksek kalitede hangi formattan çıktı almalıyım sence
Bu mesajdan alıntı yap

efrom_cs

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-10-2011 #8
Sanırım fotoları videoya çevirerek olumlu sonuc aldn. Bu durumda en yüksek kaliteli codec olarak Lossless AVI öneririm, ama dosya boyutu cok büyük olacaktır. 10 saniyeye 700 mb gibi..(Sallıyorum ama abartım doğru emin ol Render alırken resimler görünmüyor o yüzden MPEG2 deneyebilirsin. standart kalite, yapıştır. Render alırken resimler görünmüyor orijinal videonun çözünürlüğünde olduğu sürece MPEG2 iyidir.
Bu mesajdan alıntı yap

asdasdaerk

Grafiker / Hatay

Alt 04-10-2011 #9
Bugün windows media ile çıktı aldım ama inanamadım Render alırken resimler görünmüyor Renkler çok kaliteli çıktı. Ama media playerda açılmıyor onun için başka program indirmek zorunda kaldım Render alırken resimler görünmüyor
Bu mesajdan alıntı yap

efrom_cs

Hiç Biri / İstanbul

Alt 06-10-2011 #10
k-lite codec pack indirirsen hiç bi codecle sorun yaşamazsın. VLC'nin de iyi olduğunu iddia edenler var ama ben BS Player'cıyım. Şahsen VLC'nin oynatamadığı ama BS'nin sorunsuz oynattığı bir kaç video ve codecle karşılaştım. Gerçi BS'nin de ücretli olduğunu düşünürsek çok da eşit bir kıyaslama olmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları