render sadece 1 saniye cıkıyor

3D Studio Max - render sadece 1 saniye cıkıyor Sponsorlu Bağlantılar arkadaslar 3d max te yeniyim hersey güzel 100 frame lik bi animasyon yaptım bunu mov kaydediyorum renderden video acılıyor ama 1 saniye sürüyor. avi yaparsam kaydederken hata veriyor.rety ...

5830grfk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

5830grfk

Grafiker / Kayseri

Alt 26-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaslar 3d max te yeniyim hersey güzel 100 frame lik bi animasyon yaptım bunu mov kaydediyorum renderden video acılıyor ama 1 saniye sürüyor.

avi yaparsam kaydederken hata veriyor.rety diye pogram kapatmak zornda kalıyorum.

lütfen yardm edin tesekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

delicambo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delicambo

Eğitimci / Ankara

Alt 26-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
render yaparken yukarıda "single frame" yerine "active time segment" i işaretlerseniz sorununuz çözülür. kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

5830grfk

Grafiker / Kayseri

Alt 26-11-2011 #3

dediğiniz olay buysa eğer zaten ben onu seciyorum ama 0-100 arası durdugu halde gene 1 saniye cıkıyor.100 frame oldugu için 100 duruyor orası ?
Bu mesajdan alıntı yap

5830grfk

Grafiker / Kayseri

Alt 26-11-2011 #4
bilen yokmu arkadaslar
yada mentalray - vray bunları nerden bulabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 26-11-2011 #5
o yüklediğin resimdeki "Active Time Segment" seçeneğini işaretleyeceksin..
Bu mesajdan alıntı yap

5830grfk

Grafiker / Kayseri

Alt 27-11-2011 #6
yok resmi sadece örnek için ordanmı bahsediyorsun diye seciyorum o secenegi
baska ayar varmı frame kac olmalı mesela animasyon cubugundaki.yada kayıt seceneğinimi değişmem lazım zaten avi hiç olmuyor sadece mov a kaldım
Bu mesajdan alıntı yap
drawsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

drawsever(41)

Hiç Biri / Mersin

Alt 28-11-2011 #7
frame 0-100 olarak belirdiğine göre, zaten zaman çizelgesinde 100 frame var demektir.

ayrıca 0-100 arasında render almak, tam 100 adet render alınacağı anlamına gelir. bu miktarda render alıyor mu programınız?
Bu mesajdan alıntı yap

5830grfk

Grafiker / Kayseri

Alt 29-11-2011 #8
su videoda sırasıyla yaptım işlemler var 3d maxte yeniyim hatta 1.5 hafta filan desek yeridir.animasyon olusturdum sopa vurucak toplara filan ama zamanlama hatalarıyla dolu ben sadec bunu vdeo olarak aktarmak istiyorum ama olmuyor

video su
Bu mesajdan alıntı yap
delicambo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

delicambo

Eğitimci / Ankara

Alt 30-11-2011 #9
tamam hocam sorun çözüldürender sadece 1 saniye cıkıyor anladığım kadarıyla "save output" seçeneğini işaretlemiyorsunuz ve 100 kare render aldıktan sonra son karede "save frame" komutunu kullanıp bunu "mov" olarak kaydediyorsunuz. böyle yaptığınızda sadece o kareyi kaydediyor.

yapmanız gereken şu:
common sekmesinde aşağıya doğru ilerlediğinizde "save output" diye bir seçenek göreceksiniz. yanındaki checkbox'ı işaretledikten sonra, "files" butonuna basıp hangi formatta nereye kaydetmek istiyorsanız bunu göstereceksiniz bilgisayara, daha sonra da render butonuna basacaksınız.

türkiye'de PAL yayın formatı kullanıldığından 25 kare/sn seçeneğini kullanmanız yerinde olacaktır. dolayısıyla 100/25= 4sn. lik bir animasyon elde etmiş olacaksınız.

kolay gelsin, sevgiler,
sinan.
Bu mesajdan alıntı yap

5830grfk

Grafiker / Kayseri

Alt 30-11-2011 #10
checkbox
bunu bulamadım usta
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları