Render Süresi ve Yöntem

After Effects - Render Süresi ve Yöntem Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba. Yeni bir AE kullanıcısıyım. Sizlere iki sorum olacak; 1- Kullandığım template render etmek istediğim zaman (37 saniyelik Videoyu Time Strech değiştirerek 2 dakika 30 saniye yaptım) ...

Render Süresi ve Yöntem
alp1987 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alp1987

Desinatör / Erzurum

Render Süresi ve Yöntem

Alt 20-08-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir AE kullanıcısıyım. Sizlere iki sorum olacak;
1- Kullandığım template render etmek istediğim zaman (37 saniyelik Videoyu Time Strech değiştirerek 2 dakika 30 saniye yaptım) H264 1280 x 720 QuickTime video için kalan süre 4 saat diyor. ( i5 işlemci 8gb RAM) Bu süre normal mi sizce. Bana çok uzun geldi.

2- Yukarıda bahsetmiş olduğum videolardan bir kaç tane farklı farklı yapıp, her birini AE'den QuickTime formatına çevirip, çevirmiş olduğum bu videoları ve ekleyeceğim sesleri, müzikleri Premiere'de birleştirmeyi düşünüyorum. Bu sizce mantıklı bir yöntem midir? Yoksa AE'de composition olarak ekleyip renderlamak mı doğru olan. (Toplam video uzunluğu yaklaşık 17 dakika)

Şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 25-08-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir AE kullanıcısıyım. Sizlere iki sorum olacak;
1- Kullandığım template render etmek istediğim zaman (37 saniyelik Videoyu Time Strech değiştirerek 2 dakika 30 saniye yaptım) H264 1280 x 720 QuickTime video için kalan süre 4 saat diyor. ( i5 işlemci 8gb RAM) Bu süre normal mi sizce. Bana çok uzun geldi.

2- Yukarıda bahsetmiş olduğum videolardan bir kaç tane farklı farklı yapıp, her birini AE'den QuickTime formatına çevirip, çevirmiş olduğum bu videoları ve ekleyeceğim sesleri, müzikleri Premiere'de birleştirmeyi düşünüyorum. Bu sizce mantıklı bir yöntem midir? Yoksa AE'de composition olarak ekleyip renderlamak mı doğru olan. (Toplam video uzunluğu yaklaşık 17 dakika)

Şimdiden teşekkür ederim.
Merhabalar projeyi görmeden yorum yapmak yanlış ama gerçekten zor bir çalışma ise iyi optimize yapılmamışsa sizin ki gibi zayıf sayılabilecek bir donanımda 4 saat olağan sayılabilir.

2. sorunuzda ilk söylediğiniz doğru. Ben de öyle yapıyorum. Özel projeleri, efekt, bindirme işlemlerini AE'de yaparsın, kurgu ve ses olayını montajda bitirirsin. AE'de komple iş bitirmek özel bir nedeni yoksa acemiliktir sayılır.
Bu mesajdan alıntı yap