Renk Ajans Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Renk Ajans Kurumsal Kimlik Tasarımı ...

DigitalArtist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DigitalArtist(30)

Grafiker / Kayseri

Dosya19

Alt 09-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

yorumlarsanız sevinirim arkadaşlar....Renk Ajans Kurumsal Kimlik Tasarımı1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 09-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tasarımlar gerçekten hoş. Ancak Manisa'da da şöyle bir firme var: Ben de zamanında bu firmada grafikerlik yapmıştım...

01_home
Bu mesajdan alıntı yap

DigitalArtist(30)

Grafiker / Kayseri

Alt 09-02-2010 #3
hımm yorum için teşekkürler, yanlız o firma için yapmadım... Kayseride yeni yapılan bir firma için yapmıştım...
Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2010 #4
tasarım guzel ellerınıze saglık.. Ancak merak ettıgım bırsey war kı oda sudur; bu fırma ne kdr zengın kı bunu basabılecek? ılerde bır poset bır pecete yada kurumsal baska bırsey bastırmak ıstese nasıl bır klıse ucretıyle karsı karsıya kalacagını hıc dusundunuz mu?
sadce merak ettıgım ıcın soruyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

DigitalArtist(30)

Grafiker / Kayseri

Alt 09-02-2010 #5
Firma hakkında pek bir bilgim yok, - tasarim istediler yaptım bir kaç çeşit bunu beğendiler ücretini ödediler ve gittiler.... Renk Ajans Kurumsal Kimlik Tasarımı
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 09-02-2010 #6
gayet güzel ve hoş çalışmalar olmuş ellerine emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurbaa(29)

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2010 #7
musterınız ılerde cook buyuk sıkıntı yasayacaklar ama bundan emın olun...
musterılerımızı boyle zor bır duruma sokmamamız ıcın logolarda kurumsallarda max. 3 renk kullanmalıyız. Idealı ıse 2 renktır.
kolay gelsın...
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 09-02-2010 #8
Gözüme takılan bazı ayrıntıları söylemek istiyorum.
Antetli kağıtta soldan yaklaşık 5cm lik kısmı logoya ve renklere ayrılmış. Antetliden çıktı alan her kişi bunu dikkat edecek mi ? bence etmeyecek ve birçok kağıt ilk denemede çöpe gidecek.
Zarfda kullanılan koyu zemin renginde bir zarf olduğunu düşünmüyorum. Hadi oldu diyelim üzerine o renkleri basınca diğerleriyle aynı renkler kesinlikle tutmayacaktır. Zarfın üstüne zeminiyle beraber baskının mümkün olmayacağını yada olursa bile bunun maliyetini düşünmüşsünüzdür heralde. Hepsini geçtim bu
zarfın üstüne yazı yazmak isteyen birisi ne renk kalem kullanacak, beyaz mı ?
Ayrıca bu firmanın logosun ne olduğunu ben hiçbir tasarımdan anlayamadım. Renkajans üstünde r harfi onarın üstünde renk şeritleri... bu şekilde olduğunu sanmıyorum yada düşünmek istemiyorum Renk Ajans Kurumsal Kimlik Tasarımı Bu logoda r hargi ve renkli şeritler firma isminden çok daha fazla ön plana çıkmış, firma ismi çok sönük kalmış.
Görsel olarak ilk bakıldığında göze hoş gelen bir tasarım olabilir ama hem maliyet hemde saydığım ayrıntılan göze alındığında yeniden düzenleme yapılması gerekir diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 09-02-2010 #9
Antetli kağıtta soldan yaklaşık 5cm lik kısmı logoya ve renklere ayrılmış. Antetliden çıktı alan her kişi bunu dikkat edecek mi ? bence etmeyecek ve birçok kağıt ilk denemede çöpe gidecek.
Zarfda kullanılan koyu zemin renginde bir zarf olduğunu düşünmüyorum. Hadi oldu diyelim üzerine o renkleri basınca diğerleriyle aynı renkler kesinlikle tutmayacaktır. Zarfın üstüne zeminiyle beraber baskının mümkün olmayacağını yada olursa bile bunun maliyetini düşünmüşsünüzdür heralde. Hepsini geçtim bu
Ayrıca bu firmanın logosun ne olduğunu ben hiçbir tasarımdan anlayamadım. Renkajans üstünde r harfi onarın üstünde renk şeritleri... bu şekilde olduğunu sanmıyorum yada düşünmek istemiyorum Renk Ajans Kurumsal Kimlik Tasarımı Bu logoda r hargi ve renkli şeritler firma isminden çok daha fazla ön plana çıkmış, firma ismi çok sönük kalmış.
Görsel olarak ilk bakıldığında göze hoş gelen bir tasarım olabilir ama hem maliyet hemde saydığım ayrıntılan göze alındığında yeniden düzenleme yapılması gerekir diye düşünüyorum.
Harfi harfine katılmamak elde değil.
Bu mesajdan alıntı yap

DigitalArtist(30)

Grafiker / Kayseri

Alt 09-02-2010 #10
Öncelikli bilgili yorumun için teşekkür ederim... Antetli kısmının farkındayım hatta ben okadar uzun yapmamıştım üst kısmında bulunmaktaydı ama müşteri uzun olmasını isteyince bende bu soruyu müşterime sormuştum bu antetliye özel program yazmışlar yani önceki kullandıklarıda bu şekilde imiş... yani antetlide her hangibi bir sorun yok.... - Zarfa gelelim renklerin tonları birebirdir antetlideki renk ne ise diğer işlerdede aynıdır kağıt kalitesine göre mat veya parlak düşebilir üzerine yazı olayı inanın ne ben tasarımlarda onu dikkate aldım nede müşterinin bir tepkisi oldu yani o şekilde kullanacaklar... maliyet konusu şu şekilde bu firma zaten bu işlerle uğraşıyor yani normal bir kağıta baskı yaptıktan sonra şekillendiriyorlar hazır zarf kullanmıyorlar ve diğer işlerinide aynı şekilde yapıyorlar.... Logoya gelelim logo çalışmamı istemediler ReAl Ajans eski şirketleri ve bu logoyu yani R yi kullanıyorlarmış bunu kullanalım dediler biliyorsunuz ki logo olduğu zaman fiyat farkıda oluyor.... Belki merak edenleriniz olabilir böyle bir firmanın grafikeri yokmu die var ben dahil 6 kişiye ve kendi grafikerlerinede yaptırmışlar ama benim yaptığımı yaptırmak istediler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları